Slavná fotka Merkelové s ,,teroristou". Aktér zažaloval Facebook za šíření lží

Slavná fotka Merkelové s ,,teroristou&quote;. Aktér zažaloval Facebook za šíření lží
Autor: Flickr.com|Popisek: syrský uprchlík
14 / 01 / 2017, 18:00

Syrský migrant se ,,proslavil" svým selfie s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, které si pořídil v roce 2015.

Nyní si však devatenáctiletý Anas Modamani najal právníka, aby zažaloval Facebook, který o něm napsal, že je teroristou.

Kromě toho také podle Modamaniho nepravdivě napsal, že v miinulosti zapálil člověka. Syřanovi vadí především to, že jeho fotografie, k níž bylo připsáno slovo terorista, měla několik sdílení, a nebyla administrátory smazána.

Podle komunitních pravidel Facebooku to však nemuseli udělat. Modamaniho fotografie byla také použita jako podobizna atentátníka z Belgie Najima Laachraouiho. Jeden z komentářů na Facebooku se ptal, ,,zda si Merkelová pořídila fotku s teroristou"? 

Syřanův právník řekl, že jeho klient pouze bojuje za své očištění a naplnění svých práv, aby jej už v budoucnu nemohl někdo obvinit ze zločinů.

 

psali jsme:

Syrský migrant chtěl spáchat teroristický útok v autě s výbušninami. Na vozidlo neměl peníze, tak o ně poprosil Islámský stát

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace