Slavný fyzik kritizuje šéfa labouristů Corbyna: Odstup, jsi pohroma!

Slavný fyzik kritizuje šéfa labouristů Corbyna: Odstup, jsi pohroma!
Autor: flickr.com|Popisek: Stephen Hawking
11 / 03 / 2017, 07:30

Slavný britský fyzik Stephen Hawking se pustil do předsedy Labouristické strany Jeremyho Corbyna.

Hawkingovi se nelíbí, jakým směrem kontroverzní lídr labouristů stranu vede. Slavný fyzik sice ještě před nějakým časem Corbyna podporoval, nicméně nyní je rozčarován z toho, v jakém stavu se labouristé nacházejí. Hawking se proto domnívá, že Corbyn by měl odstoupit z čela strany, protože pro ni neznamená nic jiného než katastrofu.

,,Považuji Corbyna za katastrofu. I když je jeho srdce na pravém místě, mnohé jeho politické návrhy jsou rozumné, časem dovolil, aby byl vykreslován jako levicový extrémista," řekl Hawking deníku Times. ,,Myslím, že by měl odstoupit pro dobro strany," dodal.

Čtěte také: Corbyn zůstává v čele labouristů. Jeho sebevědomý vyzývatel neuspěl

Corbyn čelil výzvám k odchodu těsně po Brexitu, tlak na osobu dokázal ustát, i když měl několik vyzyvatelů v podzimní volbě minulého roku.

To nemění nic na faktu, že Labouristická strana pozvolna slábne a ztrácí členstvo. Od léta minulého roku strana ztratila 26 000 členů, od prosince minulého roku pak necelých 15 500. V současné době mají labouristé zhruba 500 000 členů.

 

psali jsme:

Jeremy Corbyn čelí krizi v Labouristické straně

 

Zdroj: rt.com, news.sky.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace