Slavný představitel akčních filmů je na ukrajinském ,,blacklistu". Prý je hrozbou pro národní bezpečnost

Slavný představitel akčních filmů je na ukrajinském ,,blacklistu&quote;. Prý je hrozbou pro národní bezpečnost
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Steven Seagal
07 / 05 / 2017, 12:00

Ukrajina zakázala pobyt známému herci v zemi na příštích pět let.

Ukrajina zakázala pobyt v zemi na příštích pět let. Ukrajinské úřady zakázaly hvězdě akčních filmů Stevenu Seagalovi vstup do země na příštích pět let. Podle nich je totiž herec ,,hrozbou pro národní bezpečnost".

Ukrajinské úřady tento zákaz odůvdodňují také tím, že herec se měl dopustit ,,společensky nebezpečných jednání, což ,,odporuje zájmům na udržení ukrajinské bezpečnosti. Ukrajinská vláda však nespecifikuje konkrétně jakých skutků, které by byly hrozbou pro bezpečnost země, se měl Seagal dopustit.

Zákaz vstupu na Ukrajinu slavnému hercovi akčních filmů přichází v době eskalace ukrajinsko-ruského napětí a bojů na východní Ukrajině. Tam spolu svádějí boje proruští rebelové s ukrajinskými jednotkami.

Seagal převzal v listopadu minulého roku z rukou Vladimira Putina ruský pas. Herec se netají svým obdivem k ruskému prezidentovi, o němž prohlásil, že je ,,jedním z největších světových lídrů". Seagal také například uspořádal motorkářskou show pro ruské separatisty v Sevastopolu.

Akční hvězda však není jedinou, kdo byl zařazen na ,,blacklist". Například francouzský herec Gérard Depardieu zde figuruje také, stejně jako dalších zhruba 500 významných kulturních představitelů, kteří mají zákaz vstupu na ukrajinskou půdu.

 

psali jsme:

(VIDEO) Putin odovzdáva ruský pas Stevenovi Seagalovi

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.