Sledujeme rozpad Ruska v přímém přenosu? Dagestán zachvátily protesty proti mobilizaci

Sledujeme rozpad Ruska v přímém přenosu? Dagestán zachvátily protesty proti mobilizaci
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie
25 / 09 / 2022, 20:00

Dagestánci protestují proti vyhlášení částečné mobilizace Kremlu kvůli neúspěchům ruské armády ve válce proti Ukrajině. Projevuje se naplno ruský rasismus, kdy na frontě umírají primárně jiné národnosti než etničtí Rusové.

Obyvatelé Republiky Dagestán v Ruské federaci pokračují v protestech proti mobilizaci. Federální dálnice byla zablokována vesničany vesnice Endyrej a v davu jsou slyšet salvy z kulometů. Informovalo o tom ruské vydání Meduza. Média uvedla, že v této vesnici bylo mobilizováno 110 lidí. Díky tomu lidé vyšli do ulic, aby „chránili své syny, bratry a muže“.

Soudě podle záběrů očitých svědků se policie pokusila demonstranty rozehnat výstřely do vzduchu. Ví se také o prvních zadrženích demonstrantů. V okrese Khasavyurt v Dagestánu byla zablokována federální dálnice Khasavyurt-Machačkala.

Hlavní akce jsou plánovány v centru Machačkaly. Na videozáznamech je vidět, že v hlavním městě Dagestánu se již sešli lidé. I zde začalo zatýkání demonstrantů.

Dagestánské ženy v Machačkale zoufale protestují proti válce a mobilizaci: „Proč nám berete děti? Kde jste zaútočili?! Kdo byl napaden?! Rusko?! Nepřišli k nám. Zaútočili jsme na Ukrajinu. válka!"

Poté, co Vladimir Putin oznámil částečnou mobilizaci v Ruské federaci, začaly protesty v mnoha městech Ruské federace.

Dagestán, plným názvem Republika Dagestán nebo Dagestánská republika, je nejjižnější republika Ruské federace, ležící na západním pobřeží Kaspického moře. Na jihu hraničí s Ázerbájdžánem a na jihozápadě s Gruzií, v rámci Ruské federace pak s Kalmyckou republikou, Čečenskem a Stavropolským krajem. Na rozloze 50 300 km² žijí 3 miliony obyvatel.

Zdroj: telegraf.news

Tagy článku