Slováci nechtějí přijímat muslimské uprchlíky, jenom křesťany. EU se to nelíbí

Slováci nechtějí přijímat muslimské uprchlíky, jenom křesťany. EU se to nelíbí
20 / 08 / 2015, 18:30

Syrští muslimové by se tak neměli kde modlit a necítili by se jako doma.

Slovensko v rámci relokačního plánu EU přijme dvěstě křesťanských rodin ze Sýrie. Křesťanských proto, že podle slovenského ministerstva vnitra mají velký potenciál integrovat se bez problémů do slovenské společnosti. Ministerstvo vnitra zároveň upozorňuje, že na Slovensku žije jen velmi malá skupina muslimů, není tam pro ně potřebná infrastruktura a nemají k dispozici ani žádnou mešitu. Migranti z muslimských zemí nemají důvod začít na Slovensku nový život a jejich cíl je jinde. 

Mluvčí slovenského ministerstva vnitra Ivan Netík uvedl pro Český rozhlas, že "Slovensko přijme 200 uprchlíků ze Sýrie; převážně se chceme skutečně soustředit na křesťanské rodiny kvůli tomu, že ten integrační potenciál vidíme na Slovensku větší než v případě řekněme muslimské komunity. My si myslíme, že nechceme nikoho diskriminovat, ale chceme v první řadě integrovat lidi, kteří by na Slovensku skutečně chtěli začít nový život,“ zdůraznil s tím, že podle dosavadních zkušeností je Slovensko pro drtivou většinu uprchlíků pouze tranzitní zemí. (Zdroj: rozhlas.cz)

Vyjádření Ivana Netíka citují světová média, například britský server BBC nebo americká CNN.

Mluvčí Komise EU Annika Breithardová zdůraznila, že státům EU je zakázána "jakákoliv forma diskriminace". Generální tajemník Rady Evropy Thorbjörn Jagland v dnes zveřejněném odkazu přes účet na Twitteru odsoudil selektivní výběr uprchlíků ze strany Slovenské republiky. "Odmítání uprchlíků na základě jejich náboženství je očividná diskriminace. Slovensko by mělo zvrátit svůj postoj," vzkázal Jagland prostřednictvím Twitteru. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace