Slováci se připravují na uprchlickou vlnu. Armáda a policie procvičí krizové scénáře

Slováci se připravují na uprchlickou vlnu. Armáda a policie procvičí krizové scénáře
Autor fotografie: Wikipedia|Popisek: Slovenský 5. pluk speciálního určení působící ve východním Afghánistánu.
19 / 07 / 2015, 12:45

Vojáci budou spolu s policisty a dalšími složkami ministerstva vnitra procvičovat reakci na masivní příliv uprchlíků.

Cvičení s názvem Nový horizont 2015 se uskuteční koncem července ve výcvikovém prostoru Kolíňanský vrch v kasárnách v Nitře. Informaci zveřejnil 15. července server slovenského ministerstva vnitra.

„Současná bezpečnostní situace není ideální a vyžaduje si naši zvýšenou pozornost. Proto jsme se rozhodli připravit cvičení, které prověří koordinaci a připravenost bezpečnostních složek na vlnu uprchlíků z různých zemí Afriky a Blízkého východu," uvedl ministr obrany Martin Glváč.
(Zdroj: denik.cz)

Na cvičení bude přibližně 170 až 200 vojáků a přibližně 30 kusů bojové techniky. Složky z jiných resortů vyčlení do 100 osob a asi 20 kusů techniky. V prostorách kasáren během cvičení zřídí fiktivní uprchlický tábor, ve kterém se prověří postupy při evidenci, poskytnutí prvotní zdravotní péče a zvládání zabezpečení pořádku. Kromě toho si vojáci procvičí i společné hlídkování na hranici a činnost při zásahu vůči převaděčům.

"Ozbrojené síly jsou připraveny k plnění dílčích úkolů, toto cvičení však prověří celkovou koordinaci postupů a komplexní činnost od hlídkování na hranici po logistické zabezpečení záchytného tábora. Jsme zároveň rádi, že se složky ministerstva vnitra aktivně zúčastní, což přinese novou kvalitu do výcviku našich vojáků , " dodal náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil SR Milan Maxim. 

Mluvčí ministerstva obrany Martina Balleková.

 

Tagy článku