Slovenka, která močila na Korán a pak jej zapálila, byla propuštěna na svobodu. Stíhání však pokračuje dál

Slovenka, která močila na Korán a pak jej zapálila, byla propuštěna na svobodu. Stíhání však pokračuje dál
Autor: flickr.com|Popisek: Korán
08 / 03 / 2017, 20:00

Čtyřiadvacetiletou Slovenku, která pomočila a zapálila Korán, pustil Nejvyšší soud na svobodu.

Sheila Sz. byla dnes odpoledne propuštěna slovenským Nejvyšším soudem z vazby, kterou nahradil dohledem probačního a mediačního úředníka. Její trestní stíhání však nadále pokračuje.

Sheila Sz. se s novináři nechtěla bavit, pouze prohlásila, že zvítězila spravedlnost. Dívka je obviněná ze zločinu výroby extremistických materiálu ve spolupachatelství. Výroba videa, které Sheila Sz. natočila, měla podle policie podněcovat k nenávisti a násilí proti skupině obyvatel pro jejich náboženské (islámské) vyznání.

Policie ji stíhá od 16. února a v případě, že jí soud prokáže vinu, může být odsouzena až na šest let vězení.

Na videu, které Sheila Sz. v únoru natočila, a jež se dále rozšířilo na sociální sítě, Slovenka nejprve Korán pomočí, pak roztrhá a nakonec zapálí. 

 

psali jsme:

VIDEO: Mladá Slovenka roztrhala, pomočila a spálila Korán. Bezpečnostní experti: Slovensku mohou hrozit teroristické útoky

 

 

Zdroj: tvnoviny.sk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace