Slovenská policie v pohotovosti: Noční vlci v Bratislavě

Slovenská policie v pohotovosti: Noční vlci v Bratislavě
Autor fotografie: YouTube/Lina Bronsky|Popisek: 1.5.2015
02 / 05 / 2015, 07:45

Ruští motorkáři přijedou na Slovensku v sobotu 2. května mezi 14:00 a 15:00. Německo nevpustilo tři motorkáře - jsou "ohrožením veřejné bezpečnosti".

Už ve čtvrtek uvedl jeden z motorkářů: „Naši bikeři oficiálně vjeli do Evropské unie, aniž by porušili zákon,“ a „Shromaždištěm je Bratislava, odkud budeme v cestě pokračovat po plánované trase,“ (psali jsme v článku "Schengen děravý jak řešeto: Noční vlci jsou v Budapešti a míří na Slovensko")

Podle slovenského serveru pluska.sk chtějí motorkáři položit věnce a květiny k pomníku sovětských vojáků na Slavíně, pak budou pokračovat do Rakouska. "Hlavním úkolem skupiny ruských motorkářů je uctění památky vojáků rudé armády, kteří obětovali své životy v bojích proti fašismu a za osvobození Evropy během 2. světové války," píše Velvyslanectví Ruské federace na Slovensku, které informovalo agenturu SITA i o plánovaném příchodu Nočních vlků do Bratislavy.

Policie i slovenské ministerstvo vnitra jsou již na příchod ruských motorkáře připraveni. Jak ve čtvrtek řekl pro agenturu SITA mluvčí ministerstva vnitra Petar Lazarov "pokud budou motorkáři porušovat na našem území zákony, jsou naše úřady připraveny jejich ze země vyhostit."

"Situaci policie neustále monitoruje a je v kontaktu s policií sousedních států. V případě narušení veřejného pořádku nebo dopravních přestupků budou příslušné složky připraveny zasáhnout," řekl Lazarov.

Německo mezitím zakázalo vstup třem motorkářům

„Na berlínském letišti Schönefeld byl 30. dubna bez ohledu na existenci platných víz odepřen vstup na německé území třem občanům Ruské federace, kteří jsou členy meziregionální veřejné organizace Ruští motocyklisté,“ oznámilo ruské ministerstvo zahraničí. Podle něj němečtí úředníci dlouze prověřovali pravost dokladů i víz, aby nakonec jejich držitelům sdělili, že nemohou překročit německou hranici, neboť představují ohrožení veřejné bezpečnosti.
Ruské ministerstvo zahraničních věcí teď žádá vysvětlení "proč představitelé organizace Ruští motocyklisté nesměli vstoupit na německé území". Informovala o tom v pátek s odvoláním na ruské ministerstvo zahraničí agentura Interfax (zdroj: echo24.cz)

Zdroj: Frankfurter Allgemeine Zeitung

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace