Slovenská tajná služba varuje před "průnikem džihádistů" do EU. Situace se může stát "nezvládnutelnou."

Slovenská tajná služba varuje před &quote;průnikem džihádistů&quote; do EU. Situace se může stát &quote;nezvládnutelnou.&quote;
Autor fotografie: YouTube/screenshot|Popisek: Uprchlíci na maďarské hranici 16.9.
17 / 09 / 2015, 08:00

Slovenská tajná služba v reakci na aktuální situaci kolem nelegálního přílivu uprchlíků přijala "nouzová řešení." Francouzi požadují zavedení ochrany svých hranic. Schengen definitivně skončil.

Server tvnoviny.sk s odvoláním na agenturu TASR zveřejnil stanovisko Slovenské informační služby (SIS) k současné situaci kolem naprosto nekontrolovaného přílivu uprchlíků přes vnější hranice schengenského prostoru.

"Riziko průniku radikálních džihádistických extremistů na území Evropské unie se v posledních měsících právě z důvodu důsledně nefungujícího režimu pohybu osob v rámci Schengenu významně zvýšilo," tvrdí slovenská tajná služba.

Evropské státy se zavázaly, že budou důsledně dodržovat schengenské dohody, ale právě situace v posledních dnech jenom potvrzuje, že Německo, Rakousko a další západoevropské země tyto dohody soustavně porušují. Naopak Maďarsko, jehož státní hranice se Srbskem je vnější hranicí Schengenu, a důsledně dodržuje stanovená pravidla, je napadáno unijními orgány a politiky za ochranu této vnější hranice, za použití vodních děl i slzného plynu. 

Uprchlíci překonali v Maďarsku plot, policie použila vodní děla a slzný plyn

Zdroj YouTube, skyjay01

Přitom, podle SIS, je důsledné dodržování schengenských dohod prvním krokem k řešení problému nelegální migrace v rámci EU.

800 džihádistů je připraveno k teroristickým útokům po celé Evropě.

Nekontrolovaný příliv ilegálních migrantů do EU bez poznání jejich identity vyhodnotila SIS jako vysoké bezpečnostní riziko. Stupňující se problém nelegální migrace vnímá zejména v souvislosti s rozšiřujícími se aktivitami převaděčů, kteří zneužívají vzniklou situaci na realizaci svých nezákonných aktivit spojených s obrovským finančním prospěchem.

Server zpravy.aktualne.cz: Osmdesát procent Francouzů si přeje, aby se kvůli nynějšímu přílivu migrantů obnovily kontroly na francouzských hranicích. Tento postoj má jasnou podporu u klasické pravice a krajní pravice, ale pro je i většina (60 procent) přívrženců vládních socialistů. Ukázal to průzkum ústavu Elaby, jehož výsledky zveřejnila místní média.

YouTube

Tagy článku