Slovenská tajná služba věděla o radikalizaci muže zadrženého v ČR

Slovenská tajná služba věděla o radikalizaci muže zadrženého v ČR
18 / 09 / 2018, 15:30

Slovenská civilní tajná služba (SIS) měla poznatky o radikalizaci mladíka původem ze Slovenska, který byl obviněn v České republice za přípravu bombového teroristického útoku. Informovala o tom dnes SIS.

"SIS identifikovala rizikové chování zadržené osoby a její náboženskou radikalizaci a získané informace aktivně sdílela i v rámci mezinárodní zpravodajské spolupráce," napsala v prohlášení SIS, která se obvykle ke konkrétním případům nevyjadřuje. Tajná služba také uvedla, že informace o zadrženém Slovákovi získala v rámci zpravodajské činnosti v oblasti boje proti terorismu a šíření extremismu.

List Mladá fronta Dnes minulý týden s odvoláním na policejní spis napsal, že mladík se přiklání k radikálnímu islámu. Policie u něj při domovní prohlídce našla chemikálie, manuály na výrobu bomby a návody, jak ji připevnit na tělo a na automobil. Čeští policisté mladíka zatkli loni 16. listopadu a soud ho poslal do vazby.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.