Slovenské Gabčíkovo chce vyhlásit referendum proti azylantům. Ministerstvo vnitra varuje

Slovenské Gabčíkovo chce vyhlásit referendum proti azylantům. Ministerstvo vnitra varuje
Autor: YouTube/ screenshot|Popisek: Tábor pro azylanty v Gabčíkovu
21 / 07 / 2015, 21:45

Proti příchodu azylantů z Rakouska se v Gabčíkovu spustila vlna odporu. Po petici, kterou podepsalo přes 3 tisíce lidí, vyhlásila obec referendum. Podle ministra vnitra může být referendum navíc v rozporu s ústavou.

Slovensko přijme až 500 uprchlíků, kteří požádali o azyl v sousedním Rakousku. Oba státy stvrdily dohodu ve společném memorandu. Opatření má pomoci Rakousku se zvládáním velkého množství běženců. Právě proto odmítla slovenská vláda přijmout více imigrantů, než dalších 100, o čemž se v pondělí vyjádřili v Bruselu jako o "trapné nabídce". (Zdroj: ceskatelevize.cz)

Poblíž města Gabčíkovo se nachází tábor, který byl šest let zavřený, předtím hostil migranty 15 let. Proti umístění uprchlíků se postavily tisíce místních, kteří sepisují petici a chystají referendum. Někteří se bojí o zdraví, jiní o majetek. (Zdroj: eurozpravy.cz)

Podle portálu dennikn.sk se ale najdou i tací, kteří mají strach z terorismu. "Je tady vodní dílo a může se stát vše," řekla reportérům místní prodavačka s tím, že bojí, že by mohli uprchlíci vyhodit přehradu do vzduchu.


Zdroj: YouTube, Denník N

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace