Slovenské hranice budou chránit speciální mobilní bariéry

Slovenské hranice budou chránit speciální mobilní bariéry
Autor: HESCO GROUP
28 / 02 / 2016, 10:15

Bariéra je neprůstřelná a neprojede přes ni nákladní automobil ani tank.

//www.hesco.com/products/

Slovenská policie za přítomnosti premiéra Roberta Fica a ministra vnitra Roberta Kaliňáka vyzkoušela ve středu 24. února výstavbu mobilní hraniční bariéry. „Bariéra stála do miliónu eur a tato investice se určitě vyplatí,“ informoval ministr Kaliňák. Bariéra je vysoká 2,3 metru, ale je možné ji navyšovat plotem nebo žiletkovým drátem. Zátaras je uvnitř plněný hlínou nebo pískem. 


 United States Navy sailors assembling HESCO bastions.

Speciální mobilní bariéra je nejnovější systém ochrany od americké firmy HESCO pod názvem RAID. Drátěný plot je složený v certifikovaném kontejneru, jednotlivé díly jsou vyplněny odolnou tkaninou. První díl se ukotví a z kontejneru vlečeného tahačem se automaticky postaví během jedné minuty až tři kilometry bariéry. Drátěné koše se vyplní pískem, štěrkem nebo zeminou pomocí nakladače. Na horní díl se může ukotvit například žiletkový plot, jako v případě použití na Slovensku. 


Bariéra je extrémně pružná, odolá výbuchům i střelbě, dokonce ji neprorazí ani nákladní auto, jak je vidět na ukázce:


HESCO bariéry se používají i jako protipovodňové zábrany, byly použity například v New Orleans při hurikánu Katrina. Od roku 1990 začala tyto zábrany používat americká armáda především v Afgánistánu a Iráku. Celý systém byl vyvinut bývalým horníkem a později majitelem firmy HESCO britským průmyslníkem Jamesem W. Heseldenem. 

 HESCO

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace