Slovensko nebude akceptovat diktát Bruselu. Žádné kvóty, žádní uprchlíci.

Slovensko nebude akceptovat diktát Bruselu. Žádné kvóty, žádní uprchlíci.
Autor fotografie: MGlen /Wikipedia, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported|Popisek: Slovenský premiér Robert Fico
23 / 09 / 2015, 08:30

Slovenský premiér zásadně odmítl kvóty nařízené na jednání ministrů vnitra členských zemí EU.

"Dokud budu předsedou vlády Slovenské republiky, povinné kvóty na slovenském území nebudou uplatněny," uvedl premiér Fico na zasedání výboru pro evropské záležitosti slovenské sněmovny. "Jsem přesvědčen, že nebudeme přinuceni za každou cenu zde držet nějaký počet lidí, kteří zde nechtějí být," prohlásil.

Úterní hlasování ministrů vnitra členských zemí EU označil za bezprecedentní v celé historii EU. Ještě se nikdy nestalo, aby názor, na který mají země racionální argumenty, byl převálcován většinou jen proto, že se nedospělo ke konsenzu na úrovni EU. 

Fico bude konzultovat společné právní kroky s českým premiérem Sobotkou. Podle něj toto rozhodnutí ministrů vnitra významně ovlivní jednání středečního summitu EU. "Bude prudká výměna názorů na to, co se událo," zdůraznil s tím, že povinné rozdělení skončí blamáží. Infringement je procedura, aby Soudní dvůr v Lucemburku přezkoumal možné porušení pravidel EU. Podává jej buď členský stát, nebo Evropská komise. (Zdroj: cas.sk)

Foto: autor: MGlen, pod licencí Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Tagy článku