Slovenský premiér Fico by již dnes mohl podat demisi

Slovenský premiér Fico by již dnes mohl podat demisi
Popisek: Robert Fico
15 / 03 / 2018, 08:00

Slovenský premiér Robert Fico by již dnes mohl podat demisi, kterou ve středu nabídl v rámci řešení politické krize v zemi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Svůj odchod z čela kabinetu Fico podmínil tím, aby prezident Andrej Kiska kromě jiného respektoval stávající tříčlennou koalici, která chce zůstat u moci. Ficova demise by znamenala pád celé vlády v polovině čtyřletého volebního období.

Hlava slovenského státu, jež v souladu s ústavou jmenuje předsedu vlády, podmínky Fica zatím nekomentovala. Kiska již ale před více než týdnem jako jedno z řešení krize důvěry lidí ve stát po vraždě Kuciaka a jeho přítelkyně navrhl zásadní rekonstrukci vlády, která by následně získala důvěru sněmovny.

Slovenští prezidenti v posledních letech respektovali tradici, že novým premiérem jmenují osobu, která se může opřít o většinu ve sněmovně.

Současná koalice Ficovy strany Směr-sociální demokracie, dále Slovenské národní strany a Mostu-Híd má ve 150členné sněmovně 78 poslanců. Spolu s koalicí zpravidla hlasují i čtyři nezařazení poslanci.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace