Slovní přestřelka pokračuje: Hájek chtěl na výboru projednat výpady Černochové na poslance ANO

Slovní přestřelka pokračuje: Hájek chtěl na výboru projednat výpady Černochové na poslance ANO
06 / 06 / 2018, 13:30

Na středečním výboru pro obranu proběhla silná výměna názorů mezi předsedkyní Janou Černochovou a místopředsedou Josefem Hájkem (ANO). Předmětem sporu bylo vystoupení Černochové na plénu sněmovny z konce minulého týdne při hlasování o zahraničních misích vojáků AČR.

Hájek při načítání programu navrhl vložit bod „ Stanovisko členů VPO k výrokům poslankyně Černochové z pátečního zasedání Sněmovny a "problematické" pasáže následně odcitoval:  „Pane premiére, pokud by vaši poslanci, poslanci hnutí ANO, chodili do práce, nemusel tady být problém s tím, že toto je poprvé v historii, kdy se stalo to, že mise neprošly výborem pro obranu! A proč neprošly mise výborem pro obranu? Protože poslanci ANO nepřišli do práce. A víte, kdo nepřišel do práce, pane premiére? Do práce nepřišel pan poslanec Hájek. “

více zde: Jednou to muselo ven: Šlechtová a Černochová si vjely do vlasů před celou Sněmovnou

„Byl jsem řádně omluven z důvodů zahraniční cesty. Jsem předsedou delegace parlamentního shromáždění NATO, členem delegace OBSE a členem dalších výborů a komisí, a nejsem schopen garantovat svoji účast ve všech orgánech, kterým jsem členem,“ uvedl na svoji obranu Hájek. Poslanci ANO dále vadilo, že Černochová uvedla, že hnutí ANO má ve výboru většinu. Tato slova označil za fabulaci a manipulaci, neboť ANO drží 7 křesel z 19.  Černochová odkázala Hájka se stížností na Mandátový a imunitní výbor.  

Výbor měl dále na programu projednání Koncepce výstavby Armády ČR a změnu na postu tajemnice.

 

Autor: Jan Blažek

Tagy článku