Slovo do vlastních řad: Islámská imigrace by se měla omezit, tvrdí muslimský psychiatr

Slovo do vlastních řad: Islámská imigrace by se měla omezit, tvrdí muslimský psychiatr
Autor: flickr.com (public domain)|Popisek: migranti
31 / 05 / 2017, 10:00

Muslimský psychiatr z australské Sydney chce, aby se znatelně omezila islámská imigrace.

Muslimský psychiatr původem z Bangladéše žijící v Sydney volá po citelném omezení islámské imigrace ve světle teroristického útoku v Manchesteru. Při něm zemřelo 22 lidí.

Podle Tanveera Ahmeda názorně selhal projekt multikulturalismu. Ahmed v této souvislosti prohlásil, že je třeba se obávat islámského extremismu, který je reálný.

Psychiatr se zároveň vymezil proti médiím, které nálepkují politické strany nebo skupiny, jež chtějí omezit islámskou imigraci, jako krajně pravicové. ,,Jak mohou být politické skupiny, které jsou demokratické, nenásilné, a jež mají podporu jedné třetiny lidí, nazývány krajně pravicové?" diví se Ahmed.

Muslimský psychiatr se také zastavil u nedávného teroristického útoku v Manchesteru, který spáchal Salman Abedi. Podle něho tento útok otevřel legitimní otázku reálných možností muslimské imigrace ve společnosti. ,,Abedi se narodil a vyrůstal ve Velké Británii, ale nikdy se necítil Britem," řekl Ahmed.

Muslimský psychiatr řekl, že integrovat muslimy do společností zemí, kam migrují, je čím dál tězší. ,,Integrovat muslimy a zajištit, aby měli ve společnosti úspěch, je jednoduše těžší, než bylo několik dekád předtím, kdy existovalé množství nekvalifikované pracovní síly," zamýšlí se nad problémy muslimské integrace Ahmed. Ten také tvrdí, že mnoho muslimů cítilo sympatie k cílům islamistů, kteří podporují zavedení práva šaría. Tím se mění pohled na ně ze strany většinové společnosti, který je spíše negativní.

 

psali jsme:

Zastavte muslimskou imigraci, přeje si podle průzkumu přes polovina Evropanů

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace