Služební svítilna Fenix TK65R si na zločince posvítí díky výkonu 3 200 lumenů

Služební svítilna Fenix TK65R si na zločince posvítí díky výkonu 3 200 lumenů
Popisek: Fenix TK65R
31 / 08 / 2017, 06:00

Především na opasky policistů, záchranářů, bezpečnostních služeb a ostrah objektů míří nová nabíjecí svítilna Fenix TK65R s extrémním výkonem i dosvitem.

Vysoce výkonná svítilna Fenix TK65R s micro-USB nabíjením přináší mimořádný světelný tok až 3200 lumenů a dosvit až 375 metrů. Projektována je především pro ostrahu velkých areálů, služební použití či průzkumné a záchranné operace a pro pohyb v těžkém a nepřehledném terénu. Svého mimořádného výkonu dosahuje pomocí extrémně výkonné LED Cree XHP70, kterou napájí na míru vyrobený interní Li-ion akumulátor s úctyhodnou kapacitou 5 000 mAh. Ten lze dobíjet přímo ve svítilně skrze vestavěný micro-USB konektor. Kromě standardního nabíjení ze sítě ji můžete při použití příslušného USB adaptéru nabíjet i během výjezdu v autě. Koncovka svítilna je vybavena čtyřmi diodami, které indikují aktuální stav nabití akumulátoru.

Fenix

Svítilna nabízí celkem sedm konstantně regulovaných úrovní výkonu včetně dvou zábleskových režimů: stroboskop a SOS využijete pro signalizaci, nouzové situace a coby výstražné světlo. Pět standardních režimů svícení umožňuje volit mezi maximálním výkonem 3200 lumenů a dlouhou výdrží 113 hodin svícení v ekonomickém režimu s 30 lumeny. Pro pohodlné ovládání je svítilna vybavena dvěma tlačítky na boku. Spodním tlačítkem se ovládají režimy stálého svícení a druhým tlačítkem se ovládají zábleskové režimy. Svítilna je navíc vybavena rychlo odepínacím závěsem na opasek, které rozšiřuje možnosti profesionálního užití a značně usnadňuje její nošení. Při zmiňovaném vysokém výkonu příjemně překvapí váha svítilny, která včetně akumulátoru činí 645 gramů. Vyrobena je přitom z leteckého tvrzeného hliníku, díky kterému svítilna odolá pádům, hlava svítilny je navíc doplněna o úderný ráfek z nerezové oceli, který můžou záchranáři efektivně použít při zásahu například pro rozbití okna a vniknutí do domu či auta. Svítilna Fenix TK65R je dle standartu IP68 plně vodotěsná do hloubky 2 metrů a prachotěsná. Ergonomie svítilny umožňuje postavit ji na ploché místo a použít coby extrémně výkonnou LED svíčku pro osvětlení místností.

Nová vyhledávací svítilna TK65R od Fenixu je profesionálně všestranně využitelná. Kromě již zmíněného použití mezi policisty, záchranáři a bezpečnostními službami ji ocení například také porybní při obhlídce revíru, nebo hajní při kontrolních cestách po honitně.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Svítilna Fenix TTK65R má doporučenou maloobchodní cenu 6 099 Kč.

 

Tagy článku