Slyšel vrah z floridského letiště hlasy Islámského státu? Ano, proto možná střílel záměrně

Slyšel vrah z floridského letiště hlasy Islámského státu? Ano, proto možná střílel záměrně
Autor: Flickr.com|Popisek: letiště
08 / 01 / 2017, 09:00

KOMENTÁŘ

Bývalý mariňák Esteban Santiago, který na floridském letišti Fort Lauerdale zastřelil pět lidí a další zranil, podle vyšetřovatelů ,,slyšel volání IS". Je prý duševně nemocný a již dříve hlasy IS slyšel. Ale co když tomu tak není a Santiago vraždil zcela záměrně a chladnokrevně, protože prostě chtěl, a v IS se jednoduše zhlédl? Či byl dokonce jeho vojákem?

FBI mimochodem možný teroristický útok nevyloučila. Nakonec tedy vše může být jinak. Od doby mačetových útoků, které ochromily jeden čas Evropu, se dá stěží mediálnímu mainstreamu věřit. Ten totiž referoval zásadně o tom, že pachatelé těchto zákeřných útoků (Francie, Belgie) jsou ,,duševně nemocní". To, že všichni křičeli ,,Alláhu akbar!" si už v zatvrzelé politické či jiné korektnosti nevšimli. Ale proč také, že?

Neříkám, že bývalý mariňák byl stoprocentně terorista, který svůj čin spáchal zcela záměrně. Na druhé straně informace mediálního mainstreamu o duševní nemoci a jiných frustrací těchto pachatelů je už nutno dělit dvěma. Nebo rovnou třemi.


psali jsme:

Na letišti na Floridě se střílelo, nejméně jeden mrtvý

Alžírský útočník s mačetou pobýval Belgii nelegálně

V Evropě začalo řádění ,,psychicky nemocných lidí"

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace