Smartphone místo recepce - unikátní řešení v hotelových řetězcích

Smartphone místo recepce - unikátní řešení v hotelových řetězcích
Autor: STARWOOD|Popisek: SPG Keyless system
06 / 11 / 2014, 16:30

6.11.2014 / Pomocí aplikace SPG Keyless si rezervujete hotelový pokoj kdekoliv na světě a jste v předstihu informováni, kdy se můžete ubytovat. Bez recepce, bez vyplňování formulářů, přijdete do hotelu a telefonem odemknete pokoj.VIDEO
Zdroj: Starwood Hotels & Resorts Worldwide, ASSA ABLOY

Včera byl ve vybraných hotelech po celém světě spuštěn testovací provoz systému SPG Keyless. Hotelový řetězec Starwood Hotels & Resorts Worldwide ověřuje systém v hotelech Aloft mj. v Pekingu, Cancúnu, Hong Kongu, New Yorku i v Singapuru. 

SPG Keyless je inovativní systém, který umožní zákazníkům přihlásit se k rezervaci prostřednictvím mobilní aplikace SPG App. Hotely předpokládají, že se zvýší komfort jejich hostů a nebude již třeba tradiční hotelová recepce, která neodmyslitelně patří k hotelnictví. 

Systém SPG Keyless má být postupně spuštěn ve 150 hotelech, kde bude prostřednictvím aplikace ovládáno kolem 30 tisíc dveří.  Prezident a generální ředitel společnosti Starwood, Frits van Paasschen uvedl na tiskové konferenci, "To je jen začátek, protože prostřednictvím mobilů máme možnost využít podobné high-tech produkty, a to nejen v hotelnictví, mnoha zajímavými způsoby."

Společnost Starwood ve spolupráci s Assa Abloy navrhla Bluetooth blokovací zařízení, včetně softwaru a zabezpečovacích protokolů, které umožňují bezpečnou komunikaci mezi uživatelem smartphonu - hostem a samotným hotelem. Systém vyžaduje jednorázovou registraci prostřednictvím SPG App, klient si v aplikaci rezervuje pokoj v požadovaném datu příjezdu, včetně délky pobytu. 

Po příjezdu do hotelu aplikace hosta upozorní, že je konkrétní pokoj připraven a aktualizuje v aplikaci číslo pokoje a zprovozní Bluetooth klíč v mobilu. Hosté nepotřebují recepci a pokoj otevřou pouhým dotykem svého telefonu s hotelovým zámkem.

V současné době je aplikace k dispozici pouze pro klienty se statutem Starwood Preferred Guest service. Kompatibilita aplikace je omezena na chytré telefony se systémem iOS 8 na iPhone 4S nebo novější a s Androidem 4.3 a výše.

Propagační video pro systém SPG Keyless 


Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc. je hoelový řetězec s více než 1200 nemovitostmi ve 100 zemích a 181 tisíci zaměstnanců.

Psali jsme také:

Elektromechanická vložka iLOQ - revoluční řešení bez nutnosti elektrického napájení

Minialarm EPIR 3 - rychlé a spolehlivé zabezpečení chaty, garáže nebo karavanu

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace