Smrt tlustých katalogů. Stačí poptávku online dát a firmy se začnou rvát!

Smrt tlustých katalogů. Stačí poptávku online dát a firmy se začnou rvát!
26 / 01 / 2018, 19:00

Jak vypadá hledání dodavatele zboží nebo služeb dnes? Opravdu velkou část trhu obsluhují tzv. B2B online tržiště, která jsou nejen online katalogem dodavatelů zboží a služeb, ale především živou online soutěží o poptávky klientů.

Jistě všichni vzpomínáte na to, jak v  90. letech vypadaly katalogy s  nabídkami od firem, nabídka služeb dřevo, nabídka služeb přepravy a stovky dalších. Dnes jsou tyto katalogy navždy mrtvé a mnoho lidí si myslí, že odešli bez náhrady. Ne, i ony se musely vyvinout v  něco nového a jako obvykle je k  tomu donutil internet.

U těch největších poskytovatelů jsou registrovány desítky tisíc firem, které se aktivně zapojují do obchodování v  oboru doprava, strojírenství, služeb IT, programování a další.

Tato online tržiště fungují již opravdu dlouho a mají propracovaný systém, se kterým bývají jejich klienti spokojeni. Firmy totiž rychle zjistily, kde prodat zboží či službu i jak dohodnout zakázku. Tak na co čekáte? 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.