Smrt za smrt: Na hlavu amerického prezidenta je vypsána Íránem ,,rekordní" odměna

Smrt za smrt: Na hlavu amerického prezidenta je vypsána Íránem ,,rekordní&quote; odměna
06 / 01 / 2020, 08:00

Za smrt vlivného íránského generálmajora Kásima Sulejmáního byla vypsána íránským režimem odměna za likvidaci amerického prezidenta Donalda Trumpa.

V atmosféře mimořádného zhoršení íránsko-amerických vztahů po zabití významného íránského generálmajora Kásima Sulejmáního se objevila informace, že íránský režim vypsal odměnu 80 milionů dolarů na hlavu Donalda Trumpa. Výzvu zveřejnila íránská státní televize během pohřbu Sulejmáního.

Ten, který dokáže amerického prezidenta jakýmkoliv způsobem sprovodit ze světa, pak získá ,,rekordní" odměnu ve výši 80 milionů dolarů, přesně tolik, kolik je íránských obyvatel. ,,Írán má 80 milionů obyvatel, chceme zvýšit odměnu na 80 milionů dolarů, což je odměna za hlavu amerického prezidenta Trumpa," zaznělo v íránské státní televizi.

Další vážná eskalace íránsko-amerických vztahů vznikla zabitím elitního íránského generála a velitele jednotel Quds Kásima Sulejmáního při americkém raketovém útoku na letišti v Bagdádu minulý týden. Írán slibuje ,,nemilosrdnou" odplatu, zatímco Trump prohlásil, že už má vytipováno 52 cílů, které zasáhne, pokud Írán skutečně provede odplatu a zaútočí na Američany či americká zařízení.

 

Zdroj: en24.news.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace