Smrt zpěvačky Whitney Houston, ze které mrazí: Našel ji ve vaně její osobní strážce. Právě film Osobní strážce ji nejvíc proslavil

Smrt zpěvačky Whitney Houston, ze které mrazí: Našel ji ve vaně její osobní strážce. Právě film Osobní strážce ji nejvíc proslavil
Popisek: Whitney Houston
07 / 08 / 2018, 18:00

Zpěvačka Whitney Houston zemřela 11. února 2012 ve věku 48 let. Její bezvládné tělo našel ve vaně hotelového apartmá Los Angeles osobní strážce den před předáváním cen Grammy, kde měla vystoupit.

Strážce jí našel nahou ve vaně v koupelně pokoje č. 434 v hotelu Beverly Hilton v sobotu kolem v půl čtvrté odpoledne. Vana byla přeteklá, na zemi spousta vody, ale kohoutky byly utažené, jako by je někdo zavřel. Podle zpěvaččiny asistentky za ní v pokoji zřejmě někdo byl.

psali jsme: Princezna Diana: Pět konspiračních teorií kolem její záhadné smrti po nehodě v tunelu pod Paříží

Pitva objevila v těle Whitney Houston stopy kokainu, marihuany, léků proti úzkosti (Xanax a Benadryl) a po léku na uvolnění svalů (Flexeril). Podle některých zdrojů se zpěvačka utopila, podle jiných byla příčina smrti kombinace léků a drog.

Její smrt den před vystoupením na cenách Grammy v přímém přenosu mnoha televizí mohla být důsledek její strachu, že selže. Její poslední koncerty totiž byly katastrofou.

psali jsme: Cukrář Corll: Rozdával dětem bonbóny, pak je mučil a vraždil ve sklepě

Tři roky před smrtí ze zpěvačka rozvedla se zpěvákem Bobby Brownem (manželé 1992–2007). Jejich manželství bylo velmi dramatické, vzájemně se obviňovali z nevěr, což bylo hojně probíráno v bulvárních médiích. Měli spolu dceru Bobbi. Whitney byla pro svého exmanžela koulí u nohy i po rozvodu.

Spekulace kolem zpěvaččiny smrti neutuchaly, ač policie cizí zavinění vyloučila. Její dcera Bobbi (†22) zemřela o tři roky později za takřka stejných okolností: Utopená ve vaně se stopami drog v krvi. Mohlo jít o náhodu, nebo o stejného pachatele.

Whitney Houston s rodinou

Whitney Houston s rodinou

 

Zpěvaččina závislost na drogách nabrala vysoké obrátky po narození dcery v roce 1993. Velkým problémem byla údajně také absolutní psychická závislost na jejím manželovi.

Whitney prošla několika odvykacími kůrami, naposledy po rozvodu (dva roky před svou smrtí). Poté se pokoušela o návrat na výsluní. Na turné však působila jako duchem nepřítomná a selhával jí hlas. Hosté se dokonce dožadovali vrácení vstupného, některé plánované koncerty byly zrušeny. „Neuměla by pobavit ani mrtvou krysu," hodnotil zpěvaččino vystoupení jeden z kritiků.

psali jsme: Zpěvačka Hana Hegerová: Půl roku v kriminále kvůli zpronevěře závratné částky. Kvůli penězům Karla Gotta jí hrozilo až deset let

Whitney Houston patřila k nejvýraznějším popových zpěvačkám 80. a 90. let. Během života prodala 170 milionů svých nahrávek. Zájem o její hudbu po její nenadálé smrti ještě raketově vzrostl a vrátil její písně zpátky na žebříčky hitparád. Proslavila se také rolí popové hvězdy ve filmu Osobní strážce (po boku Kevina Costnera), kde zazněl její nejznámější hit I Will Always Love You.

Je smutnou ironií, že to byl právě její skutečný osobní strážce, kdo ji našel mrtvou.

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.