SMS pro krizové situace zajišťuje nově i Vodafone

SMS pro krizové situace zajišťuje nově i Vodafone
Autor fotografie: Pixabay/ ariesa66|Popisek: Ilustrační foto
10 / 03 / 2015, 16:15

Záchranáři prostřednictvím tohoto jedinečného systému mohou obratem informovat občany například o pátrání po pohřešovaném dítěti, ale také o požárech, povodních či dalších kritických situacích.

Vodafone dnes oznámil, že se připojuje k unikátní službě, pomocí níž je možné rozesílat hromadné SMS do oblastí s vysokým rizikem ohrožení zdraví či života.

O této technologii jsme psali v našem časopise již v květnu 2014. Díky ní mohou záchranáři kontaktovat desítky tisíc osob na vymezeném území se zvýšeným rizikem ohrožení zdraví nebo života prostřednictvím SMS zprávy. Nekomerční aplikaci poskytovanou IZS vyvinula společnost T-Mobile.

Připojení se k platformě SAR SMS je dalším krokem v budování vysoké úrovně naší společenské odpovědnosti,“ říká Michal Kříž, ředitel bezpečnosti Vodafonu. „Kritické situace je třeba začít řešit okamžitě a díky této platformě lze předat informace rychle a hromadně,“ dodává.

Platforma SAR SMS (Search&Rescue SMS) může pomoci v mnoha různých kritických situacích. Umožňuje rozesílat informační SMS v oblastech se zvýšeným rizikem ohrožení zdraví či života například při průmyslových haváriích, požárech anebo povodních. V případě pátraní po ztracených osobách, zejména dětech, představuje velmi rychlý nástroj pro upozornění osob ve vymezené oblasti.

„Za zcela zásadní považujeme, že praktickou a v Evropě výjimečnou platformu SAR SMS, kterou jsme spolu s firmou Positions vyvinuli, přijaly velmi pozitivně složky Integrovaného záchranného systému.“ říká Martina Kemrová, senior manažerka firemní komunikace v T-Mobile, a dodává: „Nesmírně nás těší, že jsme šesti měsíci intenzivního vývoje mohli významně přispět k bezpečí všech obyvatel.“

Vodafone se bezpečnosti, a to především v internetovém prostředí, věnuje dlouhodobě. Jeho Nadace Vodafone podporuje celonárodní projekt E-bezpečí, prostřednictvím kterého jsou děti, rodiče i učitelé srozumitelně vzděláváni o výhodách, ale i nástrahách používání internetu. V roce 2013 bylo v rámci multimediálních besed proškoleno 2427 dětí, v roce 2014 to bylo 6553 dětí během 165 vzdělávacích akcí.

Autor: VODAFONE.CZ

Psali jsme také:

Lokalizace mobilních telefonů lidí v nouzi - konec falešných telefonátů

Otázka není, jestli bude nebo nebude úplný výpadek elektřiny, ale KDY přijde…

Jak se připravit na výpadek elektřiny?

Až 100 tisíc Pražanů na dvacet minut bez elektřiny

Hlášky z tísňové linky 158 - tomu neuvěříte...

TRAKBELT360 ™ - vychytávka pro bezpečnou práci ve výškách i v úzkých prostorech

 

Tagy článku