Smutná zpráva: Exministr vnitra Bublan přišel o syna

Smutná zpráva: Exministr vnitra Bublan přišel o syna
Autor fotografie: Martin Vlček https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Frantisek_Bublan_in_2012.JPG|Popisek: František Bublan
23 / 08 / 2018, 13:30

Bývalý šéf civilní rozvědky ÚZSI, exministr vnitra a nynější senátor František Bublan (nestraník za ČSSD) čelí tragické události. Jeho dcera Alžběta Bublanová (34) na sociálních sítích sdílela smutnou zprávu, že přišla o bratra Františka. Zemřel v pouhých devětatřiceti letech; okolnosti úmrtí nejsou známy.

Exministr Bublan se po podpisu Charty 77 musel vzdát práce duchovního a sednout si za volant jako závozník. Dokument podepsal, aby podpořil zejména náboženskou svobodu v zemi.

Po sametové revoluci byl od roku 1991 zaměstnán u Bezpečnostní informační služby (respektive její československé předchůdkyně FIS), nejdříve jako operativní důstojník a analytik, později jako manažer. V letech 2001–2004 působil ve funkci ředitele civilní rozvědky. V roce 2004 ho Stanislav Gross vybral jako svého ministra vnitra.

parte

Kromě zesnulého syna, jenž po sobě zanechal malé děti, má ještě dva potomky. Jeho manželka se věnuje sociální a charitativní činnosti.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.