Londýnský hrdina. Poslanec, který přišel o bratra při teroristickém útoku, zachraňoval pobodaného policistu

Londýnský hrdina. Poslanec, který přišel o bratra při teroristickém útoku, zachraňoval pobodaného policistu
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Tobias Ellwood
23 / 03 / 2017, 07:00

Konzervativní poslanec Tobias Ellwood pomáhal po šokujícím teroristickém útoku s resuscitací pobodaného policisty.

Ellwood vyběhl z budovy v okamžik, kdy začala vraždící spoušť muslima. Na snímku je Ellwood vidět se zakrvavenýma rukama při hovoru s dalšími policisty.

Poslanec, který je bývalým vojákem, se snažil dýcháním z úst do úst a masáží srdce zachránit život těžce zraněného policisty. Pokusil se také zastavit masivní krvácení a počkat s dalšími policisty do příjezdu lékařů.

 

Policista však posléze na následky svých zranění zemřel. Přesto má tragický teroristický útok, při němž zemřeli tři lidé, svého hrdinu. Sám Ellwood utrpěl ztrátu svého bratra Jona při teroristickém útoku na indonéském ostrově Bali v roce 2002. Tehdy zemřelo celkem 202 lidí, včetně 27 britských občanů.

 

psali jsme:

VIDEO: Muslim útočil před britským parlamentem: Dvě mrtvé ženy a 10 zraněných

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.