,,Sním vás zaživa", vzkazuje filipínský prezident islámským teroristům

,,Sním vás zaživa&quote;, vzkazuje filipínský prezident islámským teroristům
Autor: redakční databáze|Popisek: Filipíny
07 / 09 / 2016, 19:30

Kontroverzní filipínský prezident Rodrigo Duterte slíbil pomstu islámským militantům ze skupiny Abu Sayyafa, jež se přihlásili k útoku, který se stal ve filipínském městě Davao 2. září. Při bombovém útoku zahynulo 15 lidí a 70 jich bylo zraněno. Abu Sayyafa operuje na jihu Filipín a v roce 2014 přísahala věrnost Islámskému státu.

Duterte se oficiálně zavázal, že si sám vyřídí účty s islámskými radikály ze skupiny Abu Sayyafa, kteří v poslední době zvyšují na Filipínách svou aktivitu. Duterte prohlásil v reakci na bombový útok minulý týden, že islámští radikálové za své činy zaplatí ,,a když přijde pravý čas, že je sní před davy lidí": Podle agentury AFP řekl: 

,,Naporcuju si Vás (islámské radikály). Dejte mi ocet a sůl a sním Vás zaživa. Nedělám si legraci." 

Duterte je známý svým ostrým jazykem. V pondělí nazval amerického prezidenta Baracka Obamu ,,zkurvysynem" a varoval jej před tím, aby Filipíny poučoval o lidských právech v souvislosti s jeho protidrogovým bojem. Obama pak následně zrušil setkání s Dutertem, které bylo naplánováno na úterý 6. září.

Duterteho tak čeká v příštích měsících ,,boj na dvou frontách". Kromě boje s drogovými kartely se musí vypořádat s problémem radikálních islamistů, kteří o sobě dávají čím dál více vědět.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace