,,Sním vás zaživa", vzkazuje filipínský prezident islámským teroristům

,,Sním vás zaživa&quote;, vzkazuje filipínský prezident islámským teroristům
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Filipíny
07 / 09 / 2016, 19:30

Kontroverzní filipínský prezident Rodrigo Duterte slíbil pomstu islámským militantům ze skupiny Abu Sayyafa, jež se přihlásili k útoku, který se stal ve filipínském městě Davao 2. září. Při bombovém útoku zahynulo 15 lidí a 70 jich bylo zraněno. Abu Sayyafa operuje na jihu Filipín a v roce 2014 přísahala věrnost Islámskému státu.

Duterte se oficiálně zavázal, že si sám vyřídí účty s islámskými radikály ze skupiny Abu Sayyafa, kteří v poslední době zvyšují na Filipínách svou aktivitu. Duterte prohlásil v reakci na bombový útok minulý týden, že islámští radikálové za své činy zaplatí ,,a když přijde pravý čas, že je sní před davy lidí": Podle agentury AFP řekl: 

,,Naporcuju si Vás (islámské radikály). Dejte mi ocet a sůl a sním Vás zaživa. Nedělám si legraci." 

Duterte je známý svým ostrým jazykem. V pondělí nazval amerického prezidenta Baracka Obamu ,,zkurvysynem" a varoval jej před tím, aby Filipíny poučoval o lidských právech v souvislosti s jeho protidrogovým bojem. Obama pak následně zrušil setkání s Dutertem, které bylo naplánováno na úterý 6. září.

Duterteho tak čeká v příštích měsících ,,boj na dvou frontách". Kromě boje s drogovými kartely se musí vypořádat s problémem radikálních islamistů, kteří o sobě dávají čím dál více vědět.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku