Snipeři v americkém Dallasu postříleli policisty

Snipeři v americkém Dallasu postříleli policisty
Popisek: Ilustrační foto
08 / 07 / 2016, 17:15

AKTUALIZOVÁNO / Muž, který v americkém Dallasu střílel na policisty, mířil cíleně na ty s bílou barvou pleti. Oznámil to šéf dallaské policie David Brown.

17:15 / Ve vazbě jsou tři podezřelí. Čtvrtého muže, který se po střelbě zabarikádoval v garážích, policisté obklíčili a poté zabili. Nepotvrdily se tak dřívější spekulace, že útočník spáchal sebevraždu. 

„Jednání selhalo a znovu se začalo střílet. Neviděli jsme jinou možnost než proti podezřelému použít pyrotechnického robota. Na jeho rameno jsme umístili výbušninu a odpálili ji v místech, kde se nacházel podezřelý. Ten pak v důsledku výbuchu zahynul,“ uvedl policejní šéf David Brown na tiskové konferenci. 

Muž údajně před smrtí tvrdil, že nepatří k žádné skupině. Chtěl prý zabíjet bělochy.Zdroj:rozhlas.cz


12:15 / Pět policistů zahynulo a šest dalších utrpělo zranění při demonstraci proti policejnímu násilí vůči černochům v Dallasu. Ve městě platí zákaz vycházení. Policie zadržela jednoho střelce, další spáchal sebevraždu poté, co ho policisté obklíčili při přestřelce v podzemní garáži. Ráno místního času policisté kvůli vyšetřování uzavřeli část městského centra. Podle CNN zaznamenaly americké policejní složky největší ztráty od 11. září 2001.

Terčem střelců se ale nestali pouze policisté. Místní televize informovala, že postřelena byla žena, která se zúčastnila protestního pochodu se svými čtyřmi dětmi. Zdroj: ceskatelevize.cz

 


7:30 / New York (ČTK, Český rozhlas) - Během demonstrace v Dallasu byli zastřeleni čtyři policisté, sedm dalších bylo postřeleno.  Informuje o tom americká televize CNN. Policisty měli údajně zabít dva snipeři. Dallaská policie na twitterovém účtu uvedla, že zatkla dva podezřelé. Ke střelbě došlo během jinak poklidné demonstrace proti policejnímu násilí na černoších. Útočníci, po nichž policie pátrá, zřejmě měli akci připravenu a pálili na policisty ze střech místních budov.

Dva ze zraněných policistů jsou v kritickém stavu, uvedla televize CNN.

Demonstrace proti neúměrnému použití síly policie proti černošskému obyvatelstvu se konaly nejen v těchto dvou státech, ale i například v New Yorku či Dallasu. Právě v texaském městě došlo k násilnostem.

Americký prezident Barack Obama podle agentury Reuters prohlásil, že mnoho Američanů pociťuje, že kvůli barvě kůže s nimi policie zachází jinak než s většinou lidí. Každého z obyvatel USA by měly poslední události znepokojovat, dodal prezident, který vyjádřil soustrast rodinám mrtvých černochů. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace