Sobotka: ČR musí být aktivně zapojena do debaty o budoucnosti EU

Sobotka: ČR musí být aktivně zapojena do debaty o budoucnosti EU
28 / 09 / 2017, 18:30

Je důležité, aby Česká republika byla na všech úrovních a v komunikaci se všemi partnery intenzivně zapojena do začínající debaty o budoucnosti Evropské unie. Novinářům to před odletem do Tallinnu, kde dnes právě o budoucnosti integrace Evropy budou u neformální večeře mluvit šéfové států a vlád osmadvacítky, řekl český premiér Bohuslav Sobotka.

Diskuse o spolupráci v oblastech jako je obrana a bezpečnost, ale především o prohlubování spolupráce zemí platících eurem, jsou důležitými tématy večeře, kterou na dnešek svolal předseda unijních summitů Donald Tusk. V pátek pak prezidenty a premiéry EU čeká nynějším estonským předsednictvím zorganizovaná debata o potřebě podpory a rozvoje nejrůznějších aspektů digitalizace kontinentu.

Diskuse o budoucím směřování evropské integrace nyní - po francouzských i německých volbách - začíná být daleko intenzivnější než dříve. "Zejména ty příští měsíce budou z tohoto hlediska velmi náročné pro to, abychom udrželi kontakt s tím, co se v Evropě děje, a dokázali to ovlivnit v souladu s představami ČR," poznamenal Sobotka.

Rámec dnešní diskuse v Tallinnu bude tvořit několik veřejných vystoupení evropských státníků z minulých dnů a týdnů: v europarlamentu v polovině měsíce hovořil šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker, v úterý rozsáhlou a konkrétní představu prohloubení spolupráce především zemí eurozóny nabídl francouzský prezident Emmanuel Macron. Premiérka z EU odcházející Británie Theresa Mayová o potřebě odvážné vize budoucího speciálního vztahu mezi její zemí a EU mluvila minulý týden ve Florencii. A členské země mají také jarní bílou knihu o budoucnosti Evropy, v níž Evropská komise přišla s pěti možnými scénáři dalšího vývoje.

"Klíčové je, aby Česká republika nadále zůstala aktivním a respektovaným členem Evropské unie. Abychom se dokázali kompetentně zajímat o to, co se v Evropě děje, abychom ty věci dokázali předjímat a spoluvytvářet, nejenom reagovat," míní český premiér.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace