Sobotka: Zpráva komise vyvrátila pomluvy a lži kolem policejní reformy

Sobotka: Zpráva komise vyvrátila pomluvy a lži kolem policejní reformy
Popisek: Bohuslav Sobotka
02 / 02 / 2017, 11:15

ČSSD a její předseda Bohuslav Sobotka mají ohledně výsledku práce vyšetřovací komise jasno. ANO nesouhlasí.

Poslanci se po přestávce na prostudování zprávy vrhli jeden na druhého a začali se vzájemně obviňovat ze lží a vybízet se k omluvám. Zda ministrovi vnitra a premiérovi, nebo vicepremiérovi záleželo na postoji dané strany.

Podle premiéra Sobotky, je zřízení vyšetřovací komise k reorganizaci policie mimořádnou věcí a o významu celé věci a hysterii panující okolo této kauzy svědčí i to, že ANO vyhrožovala odchodem z koalice: "Komise vnesla do snůšky polopravd a lží světlo a je nutné komisi za její nezávislou a racionální práci pochválit. Bohužel se jednalo o boj hlavně mezi koaličními stranami."

Ministr vnitra Chovanec připomenul, jak byla celá kauza zneužívána v krajské volební kampani.

Podle člena komise Bartoška z KDU-ČSL, členové vyšetřovací komise vycházeli pouze z toho, co se dalo použít jako důkazy, nereagovali na materiály novin a spekulace. Vše ve zprávě je opřené pouze o relevantní důkazy.

„Pánové Šlachta a Komárek byli zneužiti v politickém boji před podzimními volbami,“ řekl předseda ODS Fiala, a i podle něj komise podle něj pracovala správně a důkladně. Poslanecký klub ODS bude hlasovat pro návrh komise.

Psali jsme: Komise k policii: Cílem reformy nebylo odstranit Šlachtu

Jak ale dodal opoziční poslanec Martin Lank: "Rozumím, že si každý interpretuje závěry komise po svém, a podle svých politických cílů. V závěru vyšetřovací zprávy jsou pouze dokázané věci. Když se něco nepodařilo dokázat, neznamená to ale, že se to nestalo." 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.