Sociálně sítě odhalily totožnost muslimských atentátníků. Jeden se vzdal policii

Sociálně sítě odhalily totožnost muslimských atentátníků. Jeden se vzdal policii
Autor: TWITTER/ Lex Roberts|Popisek: Police identify suspects in #CharlieHebdo shooting. Brothers Said and Cherif Kouachi http://ab.co/1xGpWSZ pic.twitter.com/8q9ol1ZT8j"
08 / 01 / 2015, 07:45

7.1.2015 / Francouzská policie zveřejnila jména podezřelých z útoku na pařížské kanceláře satirického časopisu Charlie Hebdo. Bratři Cherif a Said Kouachi jsou stále na útěku. Třetí podezřelý, jejich švagr Hamyd Mourad, se vzdal policii.
Zdroj: BBC NEWS, NBC NEWS, Twitter/ Lex Roberts

Agentura AFP uvedla, že se policii v Charleville vzdal dobrovolně Hamyd Mourad, jeden ze tří atentátníků včerejšího krvavého útoku na francouzské novináře. Udělal to údajně ze strachu, protože na sociálních sítích se i jeho jméno objevovalo v souvislosti s atentátem.

Byl zatčen a přepraven do vazební věznice na severu Francie. 

NBC NEWS uvádí:

Podle anonymního zdroje z francouzských úředních míst bylo vyhlášeno embargo na další informace o osudu atentátníků. Všichni byli údajně napojeni na jemenskou teroristickou síť. Cherif Kouachi byl odsouzen v roce 2008 za terorismus v souvislosti s verbováním bojovníků do Iráku a byl odsouzen k osmnácti měsícům vězení. Podle neověřených informací byl údajně jeden z podezřelých zabit při policejním zákroku a dva další jsou ve vazbě. Tato informace ale nebyla ověřena.

Spekuluje se, že totožnost vrahů odhalila samotná muslimská komunita, o tom jsme psali v článku "Jak se po teroristickém útoku zachová muslimská komunita ve Francii?"

Neověřené zdroje uvádí, že průkaz totožnosti jednoho z atentátníků byl nalezen policií v Citroenu C3, který použili při útoku a potom ho ponechali opuštěné na okraji Paříže. Identifikace byla doplněna o snímky z CCTV kamer instalovaných v okolí redakce.  

Po podezřelých dvou bratrech pátrají po celé zemi tisícovky policistů a vojáků. V noci provedli policisté razie v Remeši, Štrasburku a dalších místech.

Podle serveru linternaute.com jsou Cherif a Said Kouachi policii dobře známi z minulosti. Všichni jsou francouzští muslimové, Said Kouachi se narodil 7.9.1980 v Paříži, jeho mladší bratr Cherif se narodil 29. listopadu 1982. Hamyd Murad se narodil 8.7.1996.

Verbování radikálů probíhá ve velkém ve francouzských věznicích. Muslimové tvoří asi desetinu francouzské populace, co se týče osazenstva věznic, podílejí se na něm asi z šedesáti %! Zařízení na předměstí Paříže, jako je největší evropská věznice Fleury-Mérogis je mnoho muslimských vězňů  vystaveno tlakům a působení radikálních muslimů. 

Psali jsme také:

Francouzské bezpečnostní orgány věděly o nebezpečí teroristického útoku. Jsou ale bezradné

Bezprecedentní teroristický útok radikálních islamistů v Paříži. Evropa je v šoku

České tajné služby se obávají radikálních islamistů. Požadují změnu zákona o tajných službách

Cestovní manuál agentů CIA o kontrolách na ruzyňském letišti

Další teroristický útok ve Francii - vláda povolává do ulic další policisty a vojáky

Vykřikl „Allahu Akbar!” a autem najel do chodců - pomatenec řádil ve Francii.

Islamisté zaútočili v australském Sydney

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace