Software od Ericssonu urychluje vývoj autonomních vozů Volvo

Software od Ericssonu urychluje vývoj autonomních vozů Volvo
Autor fotografie: Ericsson |Popisek: Software od Ericssonu urychluje vývoj autonomních vozů Volvo
24 / 02 / 2016, 13:30

Společnost Ericsson vyvíjí software pro autonomní automobily, který se soustředí na zajištění stabilního připojení v místech, kde stávající technologie selhávají (např. dálnice, rychlostní silnice)

Autonomní řízení se stává skutečností a na silnice vyjíždí stále více aut, která nevyžadují aktivní zapojení řidiče. Společnost Ericsson ve spolupráci s Volvo Cars odhalila další podrobnosti týkající se vývoje samořídících automobilů. Už na veletrhu CES 2016 v Las Vegas firmy představily společný výzkumný program, v rámci kterého budou vyvinuty a integrovány do autonomních automobilů nové technologie, které zajistí řidičům i cestujícím co nejlepší požitek z jízdy a času stráveného ve voze.

Nové technologie se soustředí na zajištění stabilního připojení především na rychlostních silnicích a dálnicích. Toto prostředí je z hlediska připojení problematické, protože stávající technologie nejsou stavěny na rychlý přesun připojených zařízení. Síťové pokrytí je nejsilnější a nejspolehlivější ve velkých městech, na dálnicích je však omezené a nestabilní.

Výzkumný program společností Ericsson a Volvo Cars je spolu s demonstrací posledního modelu automobilu prezentován na veletrhu Mobile World Congress 2016 v Barceloně, který právě probíhá. Ericsson však podporuje vývoj vozidel Volvo na základě platformy Multiservice Delivery už od roku 2013.

Otevřená platforma rozhraní pro programování aplikací (API) společnosti Ericsson podporuje průmyslové partnery ve vývoji systémů, které přinášejí inovativní funkce využitelné v automobilech. Softwarová platforma vytváří síť, která umožňuje sdílení dat, analytických nástrojů a zkušeností, čímž celek optimalizuje a zvyšuje jeho efektivitu a produktivitu.

Diomedes Kastanis, CTO Software Solutions ze společnosti Ericsson říká: „K autonomním automobilům máme inovativní přístup. Bereme je jako zařízení v rámci Internetu věcí (IoT), která mají díky naší platformě a analytickým nástrojům lepší funkce. Naše nejnovější práce na tomto poli představuje další příklad zaměření společnosti Ericsson na otevřený agilní software, který odpovídá potřebám nově vznikajících ekosystémů.“

Ericsson na Mobile World Congress 2016

Společnost Ericsson (NASDAQ: ERIC) na Mobile World Congress 2016 ukáže, jakým způsobem se formuje Zasíťovaná společnost (Networked Society) a jak se inovativní nápady stávají globální realitou. Od 22. do 25. února přední experti Ericssonu v Barceloně předvedou možnosti využití nejnovějších technologií a prozradí, jaký budou mít dopad na naše soukromé a pracovní životy.

Tím nejzajímavějším, co švédská firma na MWC 2016 ukáže, jsou novinky z oblastí jako je 5G, internet věcí, cloud, Wi-Fi calling, obohacené VoLTE nebo gigabitové LTE. Řeč bude i o mobilních peněženkách, automobilech na solární pohon či konceptu autonomního řízení, který se vyvíjí ve spolupráci s Volvem.

Tagy článku