Software pro správu videa - AXIS Camera Station 5

Software pro správu videa - AXIS Camera Station 5
Autor: AXIS Communications|Popisek: AXIS Camera Station 5
11 / 03 / 2016, 03:45

AXIS Camera Station 5 je software pro správu videa (VMS, čili Video Management Software) plně vybavený všemi potřebnými funkcemi, který je určen pro středně velké instalace se 4 až 50 IP kamerami.

Ve spojení se zařízeními pro záznam síťového videa řady AXIS S10 a dalšími IP produkty tak společnost Axis nabízí ucelenou nabídku řešení videodohledu a záznamu.

Nová verze zavádí hardwarové dekódování, integraci síťových (IP) kamer třetích stran a funkci s názvem Axis Optimized Rendering, čili optimalizované vykreslování obrazu, které umožňuje provádět identifikaci objektů ve vysokém rozlišení a plynule přehrávat záběry snímané v rozlišení 4K – a to až ve třech souběžných streamech. Nová mobilní zobrazovací aplikace umožňuje snadno monitorovat snímaný prostor na dálku.

Uživatelské rozhraní aplikace AXIS Camera Station bylo navrženo tak, aby jeho používání bylo co nejjednodušší. Možnosti volby režimu operátora, „Operator Mode“, poskytují dedikované rozhraní pro efektivní provoz, jenž bude splňovat požadavky jak příležitostného uživatele, tak uživatele aktivnějšího při nasazení ve větších prodejních prostorech, školách a výrobních závodech.

AXIS Camera Station 5 zavádí podporu pro hardwarové dekódování a funkci optimalizovaného vykreslování Axis Optimized Rendering. Nová funkce 'Scrubbing' uživatelům umožní rychle prohledávat videozáznamy z více kamer současně.

Pro mobilní zařízení s operačními systémy Android a iOS je k dispozici bezplatná mobilní aplikace umožňující prohlížet živě streamovaná videa z jednotlivých kamer a také již uložené videozáznamy.

Díky řešení AXIS Camera Station 5 mohou uživatelé plně využít předností široké nabídky kamer a technologií společnosti Axis zajišťujících video dohled. Software podporuje záznam se záběrem v úhlu 360°, kompresi H.264, streaming z více zdrojů současně, zobrazení na výšku zvané Axis Corridor Format, technologii Zipstream společnosti Axis a vyspělou detekci pohybu v záběru, která se provádí přímo v každé kameře. Další funkce je možné snadno přidat díky aplikacím ACAP.

Nástroj AXIS Camera Station 5 navíc umožňuje v rámci zabezpečení a video dohledu ze strany společnosti Axis použít i jiná řešení, například dveřní jednotky pro snadnější identifikaci osob, a dálkově řízený vstup nebo tlampače pro oslovení na dálku. Jedním z cílů nové verze softwaru je nutně podpora integrace IP kamer třetích stran.

„Základním rysem jakékoli instalace video dohledu je spolehlivost celého systému,“ říká Peter Friberg, ředitel řízení produktových řešení ve společnosti Axis. Softwarový nástroj AXIS Camera Station 5 ve spojení s naší nabídkou síťových bezpečnostních produktů, které jsou na špičce současného trhu, nabízí prověřené a snadno použitelné řešení pro místa, jako například školy, výrobní závody a mnohá další.“

Všichni stávající zákazníci, kteří používají AXIS Camera Station umožňující připojit nejvýše 32 zařízení, a všichni, kdo si zakoupí AXIS S10 Recorder – a to bez ohledu na dimenzování systému – se mohou těšit na bezplatný upgrade na verzi AXIS Camera Station 5.

AXIS Camera Station 5 nabízí lhůtu 30 dní pro vyzkoušení zdarma a je k dispozici na adrese: www.axis.com/products/axis-camera-station

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace