SOHR: Bombardování jižního Damašku zabilo 17 civilistů

SOHR: Bombardování jižního Damašku zabilo 17 civilistů
28 / 04 / 2018, 12:45

Při bombardování palestinského uprchlického tábora Jarmúk na jihu Damašku přišlo včera o život sedmnáct civilistů, včetně sedmi dětí a dvou žen. S odkazem na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR) o tom informovala agentura AFP. Syrská armáda útočí na jižní okraj Damašku ve snaze vytlačit odtud radikály z organizace Islámský stát (IS). Na místě však žije také mnoho civilistů.

Jižní okraj Damašku je poslední částí metropole, již ještě syrská vláda nemá pod kontrolou. Radikálové na dohodu o evakuaci sice přistoupili minulý týden, ale boje stále pokračují.

Islamisty ovládaná oblast kolem tábora Jarmúk je mnohem menší než východní Ghúta východně od Damašku, kterou syrské jednotky definitivně ovládly v polovině měsíce. Extremisté uprchlický tábor Jarmúk, jenž byl v minulosti domovem více než 160.000 Palestinců, po tvrdých bojích obsadili v roce 2015.

V uplynulých dnech si vládní bombardování oblasti podle SOHR vyžádalo životy 19 civilistů.

Úřad OSN pro palestinské uprchlíky (UNRWA) varoval, že další eskalace konfliktu může mít katastrofické následky. Podle UNRWA při nejnovějším násilí v oblasti ze svých domovů muselo uprchnout asi 5000 civilistů, 3000 z nich jsou palestinští uprchlíci. Většina odešla do městečka Jaldá, které se nachází na jižním okraji Damašku, západně od Jarmúku.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace