Starosta Londýna Khan to pro CNN 4x zopakoval: Jsme nejbezpečnější město světa

Starosta Londýna Khan to pro CNN 4x zopakoval: Jsme nejbezpečnější město světa
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Sadiq Khan
28 / 03 / 2017, 14:00

Den po teroristickém útoku v Londýně se starosta města Sadiq Khan nebál v živém vstupu pro CNN několikrát zopakovat moderátorce, že Londýn je nejbezpečnějším městem světa.

" Jsme nejbezpečnější globální město světa," reagoval starosta města na dotaz moderátorky a svou odpověď 4x krát v různých modifikacích zopakoval. Podle Khana byly po teroristickém útoku naopak posíleny ozbrojené složky státu a policisté, kteří nyní hlídkují u strategicky důležitých budov. Khan též řekl, že spolupráce Londýna s tajnými službami funguje bezvadně.

Starostova tvrzení jsou však v rozporu z analýzou prestižního časopisu The Economist. Ten začátkem roku 2015 v rámci svého projektu Intelligence Unit sestavil žebříček 50 nejbezpečnějších významných měst světa. Na prvním místě se trochu překvapivě umístilo Tokio, zatímco Londýn dopadl 18. 

Khan v předchozích dnech sklidil ostrou kritiku za to, jak se choval bezprostředně po spáchání teroristického útoku v Londýně. Reagoval na něj s dvouhodinovým zpožděním a ještě velice stručně. Minulý rok prohlásil, že Britové si musejí na teroristické útoky zvyknout, protože jsou ,,nedílnou součástí života ve velkoměstě".

 

psali jsme:

Muslimský starosta Londýna pod palbou: Jeho chování po teroristickém útoku všechny šokovalo

 

Zdroj: youtube.com

Tagy článku