Šokující data z počítače Salaha Abdeslama: Islámský stát plánuje útok na britské fanoušky na fotbalovém Euru!

Šokující data z počítače Salaha Abdeslama: Islámský stát plánuje útok na britské fanoušky na fotbalovém Euru!
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: teroristé
30 / 05 / 2016, 18:15

Útoky chce provést i pomocí dronů nesoucí smrtící chemické zbraně.

Policie našla závažná data na laptopu podezřelého teroristy Salaha Abdeslama. Podle nich si vybral Islámský stát za svůj další cíl britské fanoušky na evropském šampionátu v kopané, který se bude konat již za dva týdny ve Francii. Chce na ně zaútočit během zápasu Anglie s Ruskem. Abdeslamův počítač byl zajištěn v březnu a od té doby vyšetřovatelé zkoumají podrobně jeho obsah.

Šokující materiál odhalil, že fanatikové z IS chtějí mimo jiné použít sebevražedné atentátníky, útočné pušky a drony, které mají nést smrtící chemické zbraně. Policisté se obávají, že Abdeslamovi následovníci se rozhodli pokračovat dokončit dílo, které nebylo podle nich ani ve Francii, ani v Belgii dokončeno. V ohrožení jsou podle listu The Sun především fotbaloví fanoušci Anglie, ale i Ruska.

Představitelé britských bezpečnostních služeb se obávají, že teroristé mohou zaútočit právě na anglické fanoušky v momentě, kdy se budou nacházet mimo oficiální fanouškovskou zónu a popíjet v přilehlých barech. To z nich může dělat velmi snadné terče. Britové tak hodlají těsně spolupracovat s Francouzi na eliminaci bezpečnostních rizik. Francie chce vyslat na zajištění bezpečnosti šampionátu téměř 100 000 policistů.

Že jsou angličtí fanoušci v potenciálním nebezpečí, dokládají podle The Sun i snímky z Abdeslamova počítače, které odkazují na místo zvané ,,Starý přístav" v Marseille, kde se britští fanoušci mají po dobu trvání fotbalového mistrovství Evropy shromáždit. V počítači Salaha Abdeslama se také našly informace, podle nichž mají bojovníci IS použít proti fanouškům útočné pušky AK-47, sebevražedné útoky, ale i drony nesoucí chemické zbraně.

Britských fanoušků má být přítomno na Euru desetitisíce, budou mít jednu z nejpočetnějších výprav ve Francii. Ta vyvine podle ministra vnitra Bernarda Cazeneuva maximální úsilí v zajištění bezpečnosti šampionátu, tak přilehlých fanouškovských zón. Právě angličtí i ruští fanouškové mohou být cílem v první linii, protože jejich země se podílejí na bombardování Sýrie a Iráku.

 

Zdroj: thesun.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace