Šokující páteční kázání muslimského duchovního ve Francii: „Naše děti budou jednou vládci Francie, Belgie, Německa a Velké Británie!“

Šokující páteční kázání muslimského duchovního ve Francii: „Naše děti budou jednou vládci Francie, Belgie, Německa a Velké Británie!“
Autor fotografie: MEMRI|Popisek: imám Mohamed Khattabi.
18 / 11 / 2015, 22:30

Kázání imáma zaznělo v mešitě ve francouzském městě Montpellier pouze několik hodin před teroristickými útoky muslimských radikálů v centru Paříže.

 

Jen několik hodin předtím, než islamističtí ozbrojenci zahájili teroristické útoky v Paříži, vyjádřil muslimský duchovní ve svém kázání v mešitě naději, že jednoho dne budou muslimové vládnout ve Francii, Velké Británii, Belgii a Německu.

Na páteční kázání francouzského imáma v mešitě v Montpellier upozornil server Media Research Institute MEMRI. V kázání imám Khattabi odmítl koncept západních národních států s tím, že muslimové vyznávají jediného Boha, který nezná hranice, státy ani státní symboly.

"Sníme o tom, že jednou uvidíme naše děti, jak se staly ministry a vysokými státními úředníky, dokonce i prezidenty. A proč ne?  Chceme jednou vládnout ve Francii, Belgii, Německu i Británii“, uvedl imám Mohamed Khattabi.

"Naší vlastí, našimi hranicemi, naším národem jsou ti, kteří věří, že není Boha kromě Alláha a jeho posla Mohameda, "řekl a dodal," jakýkoli jiný názor od sebe naše národy odděluje.“ Pod pojmem "národ" má na mysli „muslimský národ“, a nikoliv francouzský národ, upozorňuje server The Blaze, který článek zveřejnil.

Imám obvinil francouzskou vládu z toho, že chce „muslimy dostat pod svojí kontrolu“ a že "chce zasahovat do muslimského náboženství, aby je zlikvidovala,“ řekl.

Současně zdůraznil, že muslimové musí začít využívat (zneužívat?) západní pravidla a nikoliv islámská, aby bezpečně dosáhli svých cílů – tedy obsazení důležitých politických a státních úřadů.  "Pokud budete hrát podle našich vlastních pravidel, nikdy tohoto cíle nedosáhnete," řekl kazatel.

Imám zdůraznil, že muslimové jsou občany, kteří dodržují zákony, současně však obvinil francouzskou společnost, že se snaží muslimy „podmanit“. "Alláh budiž pochválen, muslim nepotřebuje nikoho, kdo by ho měl učit, jak dodržovat zákony. My zákony dodržujeme, Alláh buď pochválen, "řekl. "Naše náboženství nás učí respektovat zákon," pokračoval Khattabi, "ale oni nás chtějí řídit tak, abychom se neprobudili z našeho spánku, protože muslim je spící obr, a pokud se probudí, běda všem okolo, protože on povstane a obnoví svoji slávu pro celé lidstvo.

Zhruba desetiminutový projev obsahuje řadu zajímavých názorů předního muslimského duchovního například na dlouhodobé vměšování západních států do politických a náboženských poměrů v muslimských zemích na Středním východě. Upozorňuje na válečné konflikty v oblasti, jejichž obětí jsou především muslimové. Video MEMRI-TV s anglickými titulky bylo na serveru YouTube odstraněno 

VIDEO rovněž zde.

Francouzský imám vyvolal už letos v březnu odpor ve společnosti svým kázáním, že ženy jsou méněcenné: "Pokud žena překoná svoji sobeckou povahu a uzná jedinou pravdu, že musí poslouchat muže, pak si zaslouží, aby jí Bůh poskytl místo v nebi.  Ale jestli podlehne svojí povaze a odmítá uznat toto lidské právo, nebo spíše fakt, že muž má nad ní převahu, potom musí skončit v pekle…“ Zajímavé je, že toto vyřkl v kázání v arabštině, ve stejném kázání ve francouzštině  paradoxně zdůraznil rovnost mezi mužem a ženou. Zdroj: fdesouche.com

Tagy článku