Šokující předpověď: Německo má jenom letos přijmout až 750 000 uprchlíků. Podle OSN jich bude mnohem víc

Šokující předpověď: Německo má jenom letos přijmout až 750 000 uprchlíků. Podle OSN jich bude mnohem víc
Popisek: Ilustrační foto
18 / 08 / 2015, 13:00

Původní odhady byly "pouze" 450 tisíc. OSN předpokládá, že se bude jednat o mnohem vyšší počty, až o miliony uprchlíků, kteří budou v Evropě žádat o azyl.

Německá vláda očekává, že se výrazně zvýší počet uprchlíků žádající o azyl. Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky připravil pro zítřejší jednání vlády novou prognózu. Informaci zveřejnil deník Handelsblatt s odvoláním na vládní zdroje. V dokumentu se uvádí, že původní odhad 450 000 uprchlíků pro letošní rok je nutné upravit na 650 až 750 000.  (Zdroj: Frankfurter Allgemeine Zeitung)

Antonio Guterres, vysoký komisař OSN pro uprchlíky chce Německu jeho nelehkou úlohu ulehčit, uvedl pro deník Welt: "Musíme sdílet odpovědnost ve více evropských zemích. Situace, kdy nejvyšší zátěž spadá na dvě země EU - Německo a Švédsko, je neudržitelná."

Podle OSN se doposud k evropským břehům dostalo 240 000 migrantů. Komisař Guterres také řekl: "Všechny evropské země mají morální povinnost, aby tyto uprchlíky přijaly a mají povinnost je ochránit. V loňském roce je na celém světě nejvíce uprchlíků v historii, více než 60 milionů lidí ztratilo v důsledku konfliktů a pronásledování svůj domov. Těmto lidem je třeba zachránit život a ne je odrazovat. A přijde jich mnohem víc."

Německá politická opozice kritizuje současnou vládu, že omezuje finanční podporu uprchlíkům nebo je odmítá přijmout. Současně žádá o větší finanční podporu pro města a obce, která se přímo potýkají s přílivem imigrantů. Také požaduje podporu nevládních neziskových organizací a uvolnění německého pracovního trhu pro uprchlíky. 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.