Šokující vulgarita advokátky: Za „lidský odpad“ označila kontroverzní advokátka Slámová spolek Šalamoun, který pomohl mnoha nespravedlivě odsouzeným

Šokující vulgarita advokátky: Za „lidský odpad“ označila kontroverzní advokátka Slámová spolek Šalamoun, který pomohl mnoha nespravedlivě odsouzeným
16 / 07 / 2018, 20:00

„Za lidský odpad adorující vraha“ označila advokátka Klára Long Slámová spolek Šalamoun, který opakovaně poukázal na prokazatelně lživá tvrzení, která advokátka šíří v médiích. Výraz použitý advokátkou nemá svou hrubostí v české advokacii obdoby.

Spolek Šalamoun na urážky kontroverzní advokátky zatím nehodlá reagovat. „Trestní oznámení zvažujeme. Mohlo by to vypadat, že v souvislosti s blížícím se jednáním o obnově případu Kramný podléhá advokátka Slámová hysterii. Jako by si uvědomila, že je mimo realitu a kope kolem sebe,“ řekl Security Magazínu místopředseda spolku Šalamoun Václav Peričevič s tím, že připravují podnět pro Českou advokátní komoru.

Spolek Šalamoun pomohl za 25 let své činnosti stovkám lidí, kteří byli nespravedlivě odsouzeni. V poslední době například v kauzách Nečesaný, Eliáš, Šindler a další. Mezi odbornou veřejností se těší hlubokému respektu.

Posledním případem nepravdivého tvrzení kontroverzní advokátky Slámové v kauze Kramný je výrok, že „závěrem egyptské pitvy nebyla dehydratace“, které přednesla v rozhovoru pro TV Nova. Spolek Šalamoun kontroval zprávou z egyptské pitvy, ve které je jasně uvedeno, že „příčinou smrti Moniky a Kláry Kramných byla dehydratace“.

psali jsme: Advokátka Klára Slámová lhala médiím v kauze Kramný, říká spolek Šalamoun. Tady je jasný důkaz

Podobných průkazných nepravdivých tvrzení advokátky Slámové má spolek Šalamoun k dispozici více a bude je postupně uveřejňovat.

„Advokátka Slámová šířila v médiích o Petrovi Kramném úplné nesmysly a přispěla tak k tomu, že ho veřejnost považovala za vraha ještě předtím, než začal soud,“ říká Václav Peričevič, místopředseda spolku Šalamoun.

Kontroverzní advokátka získala přístup do spisu, když přesvědčila pozůstalé Moniky Kramné, že jim bude dělat zmocněnce. Slámová však ani poté nemohla případ Kramný ovlivnit jinak než skrze bulvární média. Kramný dokonce u soudu odmítl na její otázky odpovídat, protože ho „pomlouvala v médiích“.

Bulvární média přitom podle pozorovatelů dávají advokátce Slámové prostor ne kvůli tomu, co říká, ale protože vypadá vyzývavě. Tomu odpovídá i fakt, že advokátka používá při kontaktu s bulvárem silné vrstvy makeupu. Jako by u ní bylo přednější „líčení“, a ne „hlavní líčení“.

Tento argument však lze pochopit snad jen například u hereček erotických filmů, ale ne v případech, kdy je v sázce něco tak závažného, jako je zločin a trest. Redakce předala videa se Slámovou psychologům, kteří je podrobí analýze. O výsledku budeme informovat.

Na podivné jednání advokátky Slámové poukazuje již i mnoho jejích kolegů, podle kterých, jak uvedl portál Expres, Slámová svým jednáním škodí české advokacii. Řada advokátů se dokonce přimlouvala, aby byla vyloučena z České advokátní komoře, jíž je (pro mnohé překvapivě) dosud členkou.

„Objevila se například na titulní straně časopisu Týden s výkřikem KRAMNÉHO DOSTANU. To mi přijde poněkud neadekvátní ,“ řekl na nedávné konferenci Unie obhájců prezident Unie Státních zástupců ČR JUDr. Jan Lata.

Bývalý soudce Ústavního soudu JUDr. Stanislav Balík dokonce prohlásil, že ho přístup Slámové k advokacii pohoršuje. „Její jednání je nevkusné a škodlivé,“ řekl JUDr. Balík v souvislosti s vystupováním Slámové neúspěšném v televizním pořadu, který byl verzí show Soudkyně Barbara. Pořad byl stažen z obrazovek po několika týdnech pro katastrofálně nízkou sledovanost.

JUDr. Slámová vešla ve známost svou neúspěšnou obhajobou Jiřího Kajínka. Právě na srovnání případů Kajínek a Kramný poukazuje mnoho pozorovatelů. Podle všeho se však srovnávat nedají. Zatímco Kajínek je několikrát soudně trestaný násilník, Kramný je zřejmě jen obyčejný údržbář, který spáchal jen to, že odjel s rodinou na dovolenou.

Více však napoví nový proces, o jehož obnově bude soud jednat letos na podzim.

Média tvrzení advokátky Slámové přebírají bez kontroly pravdivosti s tím, že se případně mohou vymluvit, že pouze citovala. Tímto „zneužitím médií“, která se honí po senzacích, advokátka přispěla k budování negativního obrazu podezřelého.

Petr Kramný byl odsouzen na 28 let za vraždu manželky a dcery jen na základě nepřímých důkazů, které byly navíc později díky znalcům oslovených spolkem Šalamoun zpochybněny, nebo zcela vyvráceny. Vina a nevina se tak odvíjela jen od mediálního obrazu Kramného a médii zmanipulovaného veřejného mínění.

Mnohé přitom nasvědčuje tomu, že v případě Kramný šlo o selhání systému. V Egyptě prohlášen za nevinného, v České republice odsouzen za okolností, které budí velké pochybnosti.

psali jsme: Klíčový muž v kauze Kramný, autor verze vraždy elektřinou Igor Dvořáček, dostal od nového vedení nemocnice okamžitou výpověď. Chobotnice se rozrůstá

Kramný nyní čeká na obnovu procesu, tedy především na to, jak se soud vypořádá s novými skutečnostmi (zpochybněné nepřímé důkazy znalci s vyšší odborností) a s pravidlem „v případě pochybností ve prospěch obviněného“.

Knihu „Případ Kramný - všechno je jinak“ od Ondřeje Höppnera si můžete objednat zde:

//www.daranus.cz/Ondrej-Hoppner-PRIPAD-KRAMNY-VSECHNO-JE-JINAK-d134.htm

Petr Kramný

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace