Somálec, který zavraždil Alexandru Mezher není souzen za vraždu

Somálec, který zavraždil Alexandru Mezher není souzen za vraždu
Popisek: Alexandra a její vrah
11 / 08 / 2016, 14:15

Neskutečný rozsudek padl v případu zavražděné dobrovolnice Alexandry Mezher, kterou ubodal v azylovém domě Somálec Youssaf Nuur. Podle soudu sice měl úmysl Alexandře ublížit, ale nebylo jeho úmyslem ji zabít. Vrah tedy unikne vězení.

Alexandra Mezher pracovala v centru pro uprchlické děti bez doprovodu rodičů. V domově vypukla rvačka a ona se ji snažila zastavit. Youssaf, který v domě neměl co pohledávat, protože byl ve skutečnosti starší, než 15 let ji napadl nožem a třikrát bodnul.

Psali jsme: 15letý uprchlík ubodal pracovnici švédského azylového centra

Do páteře a do ruky. Smrtelná rána ale padla do nohy, kdy Alexandra ztratila mnoho krve a o několik hodin později v nemocnici zemřela.

Státní zástupce navrhoval, aby Youssaf Nuur byl odsouzen za vraždu, ale obhájci se povedlo prosadit, aby byl odsouzen pouze za hrubé týrání a způsobení smrti.

Alexandra říkala své matce, že se "dětí", kteří byli často dospělými muži bojí. Úřady nechaly nože zajistit, ale to Somálci nezabránilo se nože zmocnit a sociální pracovnici zabít.

Somálec byl prohlášen za nevinného a umístěn do psychiatrické léčebny, protože podle soudu spáchal vraždu v důsledku svého traumatu z cesty do Evropy. Že lhal o svém skutečném věku soudci taky nevadilo, prý se mohl splést...

Zdroj: Den Korte Avis

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace