Somálec, který zavraždil Alexandru Mezher není souzen za vraždu

Somálec, který zavraždil Alexandru Mezher není souzen za vraždu
Popisek: Alexandra a její vrah
11 / 08 / 2016, 14:15

Neskutečný rozsudek padl v případu zavražděné dobrovolnice Alexandry Mezher, kterou ubodal v azylovém domě Somálec Youssaf Nuur. Podle soudu sice měl úmysl Alexandře ublížit, ale nebylo jeho úmyslem ji zabít. Vrah tedy unikne vězení.

Alexandra Mezher pracovala v centru pro uprchlické děti bez doprovodu rodičů. V domově vypukla rvačka a ona se ji snažila zastavit. Youssaf, který v domě neměl co pohledávat, protože byl ve skutečnosti starší, než 15 let ji napadl nožem a třikrát bodnul.

Psali jsme: 15letý uprchlík ubodal pracovnici švédského azylového centra

Do páteře a do ruky. Smrtelná rána ale padla do nohy, kdy Alexandra ztratila mnoho krve a o několik hodin později v nemocnici zemřela.

Státní zástupce navrhoval, aby Youssaf Nuur byl odsouzen za vraždu, ale obhájci se povedlo prosadit, aby byl odsouzen pouze za hrubé týrání a způsobení smrti.

Alexandra říkala své matce, že se "dětí", kteří byli často dospělými muži bojí. Úřady nechaly nože zajistit, ale to Somálci nezabránilo se nože zmocnit a sociální pracovnici zabít.

Somálec byl prohlášen za nevinného a umístěn do psychiatrické léčebny, protože podle soudu spáchal vraždu v důsledku svého traumatu z cesty do Evropy. Že lhal o svém skutečném věku soudci taky nevadilo, prý se mohl splést...

Zdroj: Den Korte Avis

 

Tagy článku