Somálsky piráti vs. súkromná lodná bezpečnostná stráž

Somálsky piráti vs. súkromná lodná bezpečnostná stráž
Autor fotografie: Screenshot/Youtube
06 / 05 / 2017, 07:00

Smrteľný boj medzi somálskymi pirátmi a súkromnými bezpečnostnými strážcami na palube nákladnej lode.

Somálsky piráti sa pokúšali dostať sa na nákladnú loď, netušili však že je chránená bezpečnostnou strážou, a tak sa rozpútala prestrelka. Piráti nakoniec ustúpili.

Táto prestrelka sa odohrala v Indickom oceána ešte v roku 2012, no video sa na portál YouTube.com dostalo až teraz. Za pár dni má cez 16 miliónov zhliadnutí.

Pred pár rokmi vychádzali v médiach pravidelne články o tom, ako piráti zajali alebo okradli obchodné či nákladne lode. Dnes sa podobné incidenty až tak často nestávajú, môže za to práve využívanie súkromných bezpečnostných služieb na lodiach.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace