Somálští islámisté zveřejnili náborové video s Donaldem Trumpem pro americké muslimy

Somálští islámisté zveřejnili náborové video s Donaldem Trumpem pro americké muslimy
Autor fotografie: YouTube/screenshot/ABC NEWS
02 / 01 / 2016, 13:45

Vzbouřenci IS vyzývají americké muslimy k boji proti USA, i kvůli výroků, Donalda Trumpa.

Islámští vzbouřenci v Somálsku z hnutí aš-Šabáb, které usiluje o vytvoření islámského státu v Somálsku tento týden zveřejnily propagační video, ve kterém vyzývají americké muslimy ke vstupu do islámistického hnutí. Militantní skupina poukazuje na poslední výroky prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, a tvrdí, že "USA jsou zemí s dlouholetou historií rasismu a diskriminace, která se teď zaměží na muslimskou komunitu." Zdroj: CNN

"Každý muslim je terorista, tečka. A drž hubu." Ameriku zachvátila islamofobie.

V reakci na masakr v San Bernardinu uchazeč o republikánskou nominaci na amerického prezidenta Donald Trump 8. prosince vyzval k celkovému a naprostému uzavření Spojených států pro muslimy, kteří chtějí do země přicestovat. Podle Bílého domu je Trumpův požadavek v rozporu s americkými hodnotami i bezpečnostními zájmy státu. Výbor americko-islámských vztahů (CAIR) Trumpův návrh přirovnal k fašismu.

Na videu je také bývalý šéf jemenské odnože Al-Káidy Anwar al-Awlaki, který zemřel při útoku bezpilotního letadla v roce 2011. Ve dvou vstupech s al-Awlakim je zařazen Trump s výrokem o zákazu vstupu muslimů do USA. (Zdroj: eurozpravy.cz)

Každý týden můžeme číst, že byl zabit nějaký klíčový muž IS nebo al-Kajdy. Jako by ale pokaždé byl jeden zabitý terorista nahrazen hned několika jinými. Kdo by tedy měl zemřít, aby se podařilo porazit IS a al-Kajdu?

 

 

Tagy článku