Somálští migranti surově znásilnili patnáctiletou školačku. Rakouské úřady vše tutlaly

Somálští migranti surově znásilnili patnáctiletou školačku. Rakouské úřady vše tutlaly
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: africký migrant
22 / 05 / 2017, 18:00

Tři migranti brutálně znásilnili patnáctiletou školačku na konci dubna. Rakouské úřady případ zveřejnily až nyní.

I když ke znásilnění patnáctileté dívky došlo v rakouském městě Tulln už na konci dubna, rakouské úřady zveřejnily teprve koncem minulého týdne. Policie argumentovala tím, že nechtěla, aby pachatelé uprchli z Rakouska.

V uprchlickém táboře Tulln mezitím byly mezitím prováděny testy DNA u všech 59 migrantů mužského pohlaví. Rozsáhlé testování přineslo úspěch a policie na základě jeho výsledků zatkla dva ze tří podezřelých. Prvním z nich je osmnáctiletý afghánský migrant a druhým o rok starší Somálec. Třetí násilník, třiadvacetiletý mladík, rovněž pochází ze Somálska, ale policie jej zatím nezajistila. Vzhledem k tomu, že má o třetím násilníkovi veškeré informace, je jeho zatčení jen otázkou času.

Pro malé rakouské město je brutální znásilnění navíc provedené migranty šokem. Proto také radnice města reagovala tak, že odmítla přijímat další migranty. Zvažuje se i uzavření místního uprchlického tábora, po němž volají zejména rozhořčení občané dvacetitisícového města.

„Bydlím s rodinou jen sto metrů od uprchlického centra. Máme třináctiletou dceru a od zveřejnění toho případu nemůžeme v noci klidně spát. Chceme, aby migranti odešli,“ říká například čtyřiapadesátiletý muž. Ten kritizuje úřady za to, že nezveřejnily tento případ ihned, ale až se skoro měsíčním zpožděním. Mohlo podle něho dojít k dalším násilným činům ze strany migrantů.

Další obyvatel Tullnu, čtyřiatřicetiletý Syřan, se ostře pustil do pachatelů znásilnění. Prohlásil o nich, že jsou to zvířata a měla by být proto deportována z Rakouska. Podle něho mohou tito migranti za to, že se na všechny uprchlíky v Rakousku, ale i jinde dívají lidé jako na násilníky.

 

psali jsme:

Matka dvou dětí se stala obětí hromadného znásilnění migrantů. Je to kur.a, řekl o ženě jeden z útočníků, tiskový mluvčí žadatelů o azyl

 

Zdroj: heute.at

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.