Sophos oznámil technologii pro detekci a reakci na útoky na koncových bodech

Sophos oznámil technologii pro detekci a reakci na útoky na koncových bodech
Autor fotografie: Sophos
16 / 10 / 2018, 07:30

Společnost Sophos, celosvětový lídr v oblasti ochrany sítí a koncových bodů, oznámila, že své portfolio pro ochranu koncových bodů Intercept X rozšířila o technologii pro detekci a reakci na útoky (Endpoint Detection and Response, EDR). Řešení Intercept X Advanced s EDR využívá technologii hlubokého učení a může se pochlubit rychlejší i rozsáhlejší detekcí malware. Nový způsob ochrany je k dispozici již nyní, a to prostřednictvím globálního programu předběžného zpřístupnění. Neuronová síť s hlubokým učením vyvinutá společností Sophos je trénována na stovkách miliónů vzorků a neustále se učí vyhledávat podezřelé části kódu – cílem je umožnit odhalení i zatím naprosto neznámých hrozeb. DNA podezřelých souborů lze porovnávat vůči vzorkům malware, které jsou již zatříděny globální sítí pro zkoumání hrozeb SophosLabs, a z rozsáhlých odborných analýz tak vytěžit naprosté maximum.

Efektivní odhalování incidentů a adekvátní reakce byly dosud dostupné pouze pro organizace, které využívají centrální bezpečnostní oddělení, nebo specializované bezpečnostní týmy školené na odhalování a analyzování kybernetických útoků. Díky řešení Sophos Intercept X Advanced s technologií EDR mohou firmy všech velikostí – včetně organizací s omezenými zdroji – začít sledovat hrozby a využívat pro svoji ochranu postupy typické právě pro centrální bezpečnostní oddělení. Výsledkem je snížení času, který mají počítačoví zločinci k dispozici pro skrytý pobyt v síťové infrastruktuře napadané organizace.

Funkčnost řešení Intercept X Advanced s technologií EDR jednoduše popisuje video s názvem Threat Hunting: Watch Sophos Endpoint Detection and Response in Action, ve kterém je vidět samotné pátrání po hrozbách i další vlastnosti tohoto způsobu ochrany.

Na jediné kliknutí mají nyní IT manažeři přístup k analytickému hlášení globální sítě pro zkoumání hrozeb SophosLabs, které informuje o podezřelých událostech a doporučuje vhodné kroky. S cílem udržet maximální přehled o všech hrozbách a odhalit nejnovější inovace na straně kybernetického zločinu zachytí SophosLabs každý den 400 000 jedinečných a dosud nezaznamenaných malwarových útoků, které následně rozkládá na jednotlivé stavební prvky a podrobně analyzuje. Díky přístupu k těmto datům mají IT manažeři bez ohledu na svoji úroveň znalostí k dispozici špičkové forenzní postupy, které umožňují zjistit, zda a jakým typům útoků právě čelí.

“Útočí na mne? Kde se útok odehrává? Jak mám na útok reagovat? S tímto typem otázek se IT manažeři setkávají pravidelně – ale bez centrálního bezpečnostního oddělení nebo bezpečnostních expertů, kteří vědí, jak analyzovat potenciální hrozby, je velmi obtížné v reálném čase případný probíhající útok přerušit,“ říká Dan Schiappa, senior viceprezident a produktový ředitel společnosti Sophos. “S ohledem na obrovské množství škodlivého softwaru, vysokou frekvenci útoků i širokou dostupnost nástrojů na tzv. temném webu, je EDR nezbytné pro jakoukoli organizaci. Obzvláště pak pro ty, které se potýkají s nedostatkem zdrojů v oblasti kybernetické bezpečnosti. Sophos poskytuje řešení ekvivalentní špičkovému bezpečnostnímu týmu i přístup k bohaté databázi znalostí, která obsahuje hodnocení souborů i další důležité informace. Globální síť pro zkoumání hrozeb SophosLabs tuto databázi vytváří na základě analýz terabajtů dat spojených s malwarem. Nyní mohou IT manažeři rychle analyzovat a sledovat průběh útoku, přičemž nemusí podezřelé soubory složitě dekódovat.

Jakmile se kybernetičtí zločinci do počítače oběti dostanou, využívají různorodé způsoby útoku pro zajištění vyšších oprávnění a pokračují ve škodlivých aktivitách. Díky Intercept X Advanced s technologií EDR uvidí IT manažeři aktivity útočníků napříč infrastrukturou a současně mohou využívat schopnosti Intercept X - nejdokonalejšího řešení pro ochranu koncových bodů. Sophos Intercept X s technologií EDR je integrovaný s cloudovou konzolí Sophos Central, která je určena pro jednotnou správu produktů značky Sophos. Koncoví uživatelé i odpovědní manažeři tak mají všechny potřebné informace včetně EDR dostupné z jednoho místa a mohou snadno přijímat kvalifikovaná rozhodnutí.

Řešení Intercept X Advanced s technologií EDR je dostupné v rámci programu předběžného zpřístupnění Early Access Program a k dnešnímu dni jej využívá již více než 300 organizací. Informace o registraci a zapojení do komunity jsou k dispozici na stránkách věnovaných uvedenému programu.

O společnosti Sophos

Společnost Sophos je lídrem v oblasti nové generace ochrany koncových bodů i sítí. Jako průkopník v oblasti synchronizované ochrany vyvíjí svá inovativní řešení pro ochranu koncových bodů, sítí, webů, elektronické pošty i mobilních zařízení a pro šifrování dat tak, aby jednotlivé produkty mohly lépe vzájemně spolupracovat. Na komplexní bezpečnostní řešení společnosti Sophos jako na nejlepší možnou ochranu před pokročilými hrozbami i ztrátou dat se spoléhá již více než 100 milionů uživatelů ze 150 zemí. Produkty značky Sophos jsou exkluzivně dostupné prostřednictvím celosvětové sítě složené z více než 26 000 registrovaných partnerů. Sophos sídlí v britském Oxfordu a je veřejně obchodovatelnou společností na londýnské burze pod symbolem „SOPH“. Více informací o společnosti naleznete na adrese www.sophos.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace