Soros daruje 10 milionů dolarů na boj proti rasistickým útokům, za které prý může Donald Trump

Soros daruje 10 milionů dolarů na boj proti rasistickým útokům, za které prý může Donald Trump
Autor fotografie: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Heinrich-Böll-Stiftung
24 / 11 / 2016, 10:45

Soros je přesvědčen, že prohlášení Donalda Trump o muslimech, Mexičanech, ženách a další minoritách byla přímo odpovědná za nárůst rasistických útoků v USA.

 

Miliardář a filantrop George Soros v souvislosti se zvolením Donalda Trumpa americkým prezidentem přislíbil darování deseti milionů dolarů na boj proti trestným činů páchaných z nenávisti. Podle deníku New York Times Soros řekl, že "nedávná eskalace útoků proti přistěhovalcům a menšinám byla způsobena "temnými silami, které se probudily" v průběhu Trumpovy prezidentské volební kampaně. 

"Musíme udělat něco proti tomu, co se tady děje," řekl pro Times Soros v telefonickém rozhovoru. Miliardář chce uvolnit na začátku pět milionů dolarů na jednotlivé granty až do výše 150.000 dolarů, které budou moci čerpat komunitní a občanské neziskové společnosti, prostřednictvím Sorosova Open Society Foundations.

Finanční prostředky budou také moci čerpat aktivistické skupiny, které monitorují a sledují rasistické trestné činy napříč USA, jednou z těchto skupiny je například Southern Poverty Law Center, která tvrdí, že od okamžiku zahájení voleb již obdržela více než 700 zpráv o obtěžování a napadení. 

Podle Sorose není dar vyjádřením jeho nesouhlasu s Trumpovou politikou, ale věří tomu, že pohrdavá vyjádření Trumpa, která učinil na adresu muslimů, Mexičanů, žen a dalších skupin, byla "přímo odpovědná za nárůst rasových a jiných protispolečenských činů v poslední době". 

Zdroj: time.com

Foto: George Soros (Investor, Finanzier, Open Society Foundation), Foto: www.stephan-roehl.de

Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Heinrich-Böll-Stiftung

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.