Soud odsoudil bývalého egyptského prezidenta Mursího k doživotnímu trestu

Soud odsoudil bývalého egyptského prezidenta Mursího k doživotnímu trestu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Egypt
18 / 06 / 2016, 18:15

Muhammad Mursí, který byl svržen převratem v roce 2013, měl vyzradit státní tajemství Kataru.

Bývalý egyptský prezident Mursí byl v sobotu odsouzen k trestu doživotí. s ním bylo souzeno ještě dalších šest lidí včetně dvou novinářů z televize al-Džazíry. Ti byli odsouzeni k trestu smrti za to, že předali dokumenty vztahující se k národní bezpečnosti Kataru.

Mursí a jeho dva pomocníci - bývalý šéf kabinetu a tajemník byli odsouzeni k 25 letům vězení, což v Egyptě odpovídá doživotnímu trestu. Mursí a jeho tajemník ještě nadto dostali dalších 15 let za menší provinění. Dcera bývalého Mursího tajemníka byla rovněž odsouzena k 15 letům odnětí svobody.

Novináři z katarské al-Džazíry byli souzeni v nepřítomnosti. Televize rezolutně popřela, že by měli jakkoli spolupracovat s někdejší Mursího vládou.

Bývalý egyptský prezident již byl loni odsouzen k 20 letům vězení, kdy měl osobně nařídit zatčení a mučení protivládních demonstrantů na konci roku 2012. Mursí byl svržen v roce 2013 a ještě v jiném soudním případu odsouzen k trestu smrti. Muslimské bratrstvo, jehož byl čelným představitelem, bylo potom zakázáno a označeno za teroristickou organizaci.

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku