Soud v Kambodži obžaloval Čecha za sex se 14letou dívkou

Soud v Kambodži obžaloval Čecha za sex se 14letou dívkou
Autor fotografie: pixabay.com|Popisek: Ilustračný obrázok
01 / 11 / 2017, 12:00

Phnompenh - Z pohlavního styku s nezletilou osobou byl v úterý v Kambodži obviněn 46letý Čech, kterého místní policie zatkla v neděli.

Hrozí mu pět až deset let vězení, napsal server Khmer Times. Muž prý často navštěvoval rodinu jisté 14leté dívky a rodičům při každé návštěvě nechal 20 až 50 dolarů (440 až 1100 Kč).

Policisté z útvaru pro boj s obchodováním s lidmi a ochranu nezletilých Čecha zadrželi v domě, který si pronajímal ve městě Siem Reap na severozápadě Kambodže. Našli u něj dívčí šaty, hračky, kondomy, digitální fotoaparát a laptop.

"Vyšetřovací soudce provinčního soudu muže poslal do vězení. V případě odsouzení mu hrozí pět až deset let," řekl webu Khmer Times Chea Heng ze zvláštního policejního útvaru. Podle policie podezřelý v uplynulém roce často navštěvoval dům 14leté dívky a usiloval o její adopci. Když získal důvěru rodiny, dívka údajně směla za Čechem docházet do jeho bydliště, kde podle policie docházelo k sexuálnímu zneužívání.

Sexuální zneužívání dětí je v Kambodži dlouhodobý problém. Země postupně získala pověst útočiště cizinců, kteří mají zájem o tento druh sexu a kteří zneužívají chudoby místních obyvatel a donedávna také laxního uplatňování zákonů. Zástupce kambodžské nevládní organizace zabývající se právy dětí k případu zadrženého Čecha řekl, že celá rodina oběti byla mužem "zpracována" a postupně se na něm stala závislou.

Autor:  ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace