Soud: Vyučovat s muslimským šátkem v Berlíně je zakázáno

Soud: Vyučovat s muslimským šátkem v Berlíně je zakázáno
Autor: pixabay.com|Popisek: Ilustračný obrázok
10 / 05 / 2018, 06:30

Vyučovat s muslimským šátkem na hlavě je v berlínských školách zakázáno. Vyplývá to z rozsudku pracovního soudu německého hlavního města, o kterém dnes informoval list Der Tagesspiegel.

Soud svým rozhodnutím zamítl žalobu učitelky, podle které zákon zakazující předstoupit před žáky s šátkem na hlavě porušuje její právo na svobodu vyznání.

Berlín, který je kromě hlavního města také jednou z šestnácti spolkových zemí Německa, má takzvaný zákon o neutralitě, podle kterého by policisté, učitelé a zaměstnanci justice neměli nosit v práci výrazné náboženské symboly. Pracovní soud v dnešním rozsudku uvedl, že zákon není podle jeho názoru v rozporu s ústavou. Zároveň upozornil, že učitelka při nástupu na základní školu souhlasila, že nebude šátek na hlavě v práci nosit.

V roce 2015 přitom německý ústavní soud zrušil zákon spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko, který zakazoval nošení muslimských šátků. Plošný zákaz by podle něj byl v rozporu se svobodou vyznání.

Učitelka, která si na berlínský zákon stěžovala, se může proti dnes zveřejněnému rozsudku odvolat. "Je pravděpodobné, že se (stěžovatelka) proti verdiktu odvolá a případem se bude zabývat soud vyšší instance," řekl dnes mluvčí berlínského pracovního soudu Martin Dressler.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace