Soudní verdikt v případě somálské muslimky může být pro českou justici zlomem

Soudní verdikt v případě somálské muslimky může být pro českou justici zlomem
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: hidžáb
16 / 11 / 2016, 19:00

Muslimská studentka střední zdravotnické školy Ahmednuur Ayan Jamaalová zažalovala tuto školu za to, že ji nepovolila nosit hidžáb.

KOMENTÁŘ

Podle ní škola nerespektovala její víru a porušila zásadu rovného zacházení. Proto školu zažalovala a požaduje kromě omluvy i 60 000 jako odškodné.

Pokud by soud rozhodl v prospěch studentky, mohl by to být precedentní rozhodnutí, které by zvítězilo nad školním řádem, a v podstatě i nad světským zákonodárstvím. Muslimové na našem území i ve světě stupňují své požadavky, to je zřejmé. Ale drzost některých muslimských studentů skutečně nezná mezí. Místo toho, aby si vážili, že v České republice i jinde ve světě mohou studovat, tak žalují školy za to, že si ,,dovolily" dodržovat školní řád a svá vnitřní pravidla, která jsou nezadatelným právem každé školy, potažmo jejího zřizovatele.

Somálská studentka podle ředitelky střední zdravotnické školy nejenže studijně nestačila, ale chovala se agresivně, a poté, co jí byl školou zakázáno nošení hidžábu, tak školu zažalovala.

To vše zapadá do koloritu arogance a netolerance ze strany těchto muslimů (ne samozřejmě všech), kteří se zde chovají jako na dobytém území. Náboženské zvyky a víra jsou zkrátka víc než naše světské zákony. Pokud by však soud v případě somálské studentky rozhodl v její prospěch, tak by každý zákaz hidžábu či jiného muslimského šatu na českých školách byl automaticky žalovatelný s jasným výsledkem.

Byla by to prohra české justice a podřízení islámu v celé své kráse. To nesmějí české soudy připustit i za cenu porušení zpropadené politické, respektive náboženské korektnosti.

Tagy článku