Soukromá armáda na Ukrajině? Chce jí Pravý sektor

Soukromá armáda na Ukrajině? Chce jí Pravý sektor
Autor fotografie: 112 Ukrajina |Popisek: Jaroš iniciuje návrh zákona o soukromé vojenské společnosti
05 / 04 / 2015, 11:15

Budou na Ukrajině soukromé vojenské síly jako legendární BLACKWATER? Nacionalisti je chtějí....

Ukrajinský poslanec a vůdce Pravého sektoru Dmytro Jaroš se chystá předložit k posouzení Nejvyšší radě Ukrajiny návrh zákona o soukromých vojenských společnostech. Uvedl to v rozhovoru pro televizní kanál "112 Ukrajina" (zdroj: 112.ua).


Zdroj YouTube, 112 Ukrajina 

Podle slov Jaroše, práce na různých variantách této zákonodárné iniciativy už probíhají. Vůdce Pravého sektoru poznamenal, že podobné společnosti existují v mnoha zemích světa, včetně Francie, Anglie, Polska a USA.

Pravý sektor je svazek nacionalistických organizací. V lednu a únoru 2014 se ozbrojenci tohoto hnutí účastnili střetů s milicí při obsazování administrativních budov a od dubna pak potlačování protestů na východě Ukrajiny (zdroj: cz.sputniknews.com)

Pravý sektor je označení volného uskupení nacionalistických, krajně pravicových, částečně paramilitantních organizací na Ukrajině. Patří sem například politická strana UNA-UNSO, neonacistické hnutí Patriot Ukrajiny, nebo paramilitární organizace Tryzub, jejíž velitel Dmytro Jaroš je zároveň lídrem Pravého sektoru. Dále sem náleží například některé organizace fotbalových hooligans (zdroj: wikipedia)

O tom, zda se na rusko- ukrajinském konfliktu podílejí soukromé bezpečnostní agentury v roli privátních armád jsme psali v článku "Působnost privátních bezpečnostních firem na Ukrajině – „záhada“ rusko-ukrajinského konfliktu".

Pokud vás zajímá, jak získat práci v soukromé "armádě", přečtěte si náš článek "POVOLÁNÍ: SECURITY KONTRAKTOR". Měli jsme totiž výjimečnou příležitost vyzpovídat jednoho z českých kontraktorů před jeho odjezdem na misi na Středním východě. 

 

Tagy článku