Sovětské lži se stávají ruskými

Sovětské lži se stávají ruskými
Autor: „10 Soviet Invasion of Czechoslovakia - Flickr - The Central Intelligence Agency“ od The Central Intelligence Agency – 10 Soviet Invasion of Czechoslovakia. Licencováno pod Volné dílo via Wikimedia Commons|Popisek: 1968
30 / 05 / 2015, 09:45

Státní televize Rossija 1 vysílala dokument obhajující invazi států Varšavské smlouvy do Československa. Propaganda z doby "říše zla" se vrací.

Celý propagandistický dokument si můžete prohlédnout zde.

Varšavská smlouva byla podle státní televize Rossija 1 obranným paktem proti agresivnímu NATO a invaze v roce 1968 byla “vážnou zkouškou sjednocených ozbrojených sil Varšavské smlouvy“. Je to zcela jasný návrat k propagandistickým metodám Sovětského svazu, který také invazi do Československa obhajoval.

V dokumentu bývalí sovětští vojáci účastnící se přepadení líčí sovětskému – pardon nyní ruskému divákovi jak po nich stříleli z kulometů a ručních zbraní, záběry jsou prokládány hořícími tanky v pražských ulicích.

Rus vidí fašistu za každým rohem

A kdo za to podle ruské propagandy může? Pražská opozice a Klub 231, což podle Rusů byli kolaboranti a fašisté a odsouzení esesáci!

Užaslému divákovi také poslední šéf štábu sil Varšavské smlouvy líčí, že jednotky NATO se chystaly vtrhnout do Československa, do Prahy. Rossija 1 předkládá tvrzení, že se chystal ozbrojený převrat jako doložený fakt. Statisíce Němců v Čechách a tajné sklady zbraní.

Jako vždy za vše může pražská kavárna

Konflikty s ruskými vojáky se prý odehrávaly pouze v Praze, všude jinde vyděšené obyvatelstvo vojáky Varšavské smlouvy vítalo…

Putinovo Rusko tak pokračuje v propagandě bývalé „říše zla“, jak Sovětský svaz trefně nazval Ronald Reagan. Nakonec co čekat od nástupnického státu. Neděláme si ale iluze, že by podobné „výtvory“ otevřely oči vítačům Nočních vlků, nebo třeba Vyvadilovi.

Zdroj: idnes.cz, Rossija 1

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace